tv3.lv

Čūsku salā gūta “nozīmīga” uzvara pār Krievijas spēkiem, apgalvo Ukraina

Ukrainas spēki apgalvo, ka ir guvuši “nozīmīgu” uzvaru pret Krievijas spēkiem pēc tam, kad bija uzsākuši jaunu mēģinājumu atgūt Čūskas salu Melnajā jūrā.

22. jūnijā 14:59

Ukrainas Dienvidu operāciju pavēlniecība sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja, ka tā salā veikusi “mērķtiecīgus triecienus, izmantojot dažādus spēkus”, radot “ievērojamus zaudējumus” Krievijas karaspēkam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV bāzētās “Maxar Technologies” nodrošinātie satelītattēli parāda pārskatu par Čūsku salu kopš otrdienas, un salas dienvidu galā redzami bojājumi tornī un vairākās vietās dedzis.

Ukrainas ziņu aģentūra “Ukrinform” vēstīja, ka uzbrukumos mazajā salā nodarīti bojājumi Krievijas pretgaisa sistēmai “Pantsir”, radiolokācijas stacijai un transportlīdzekļiem.

Ukrainas armija paziņoja, ka otrdien dažādās teritorijās veikusi kopumā 150 uzbrukumus, nogalinot 49 Krievijas karavīrus. Šo skaitli nevar apstiprināt neatkarīgi eksperti.

Stratēģiski svarīgo, Ukrainai piederošo Čūsku salu kara sākumā ieņēma Maskava. Priekšpostenis kļuva par Ukrainas pretošanās simbolu pēc tam, kad kara sākumā izplatījās ieraksts ar slaveno ukraiņu karavīru izmantoto izteicienu, reaģējot uz Krievijas prasībām viņiem padoties.

Pagājušajā nedēļā Ukraina paziņoja, ka ir nogremdējusi Krievijas atbalsta kuģi “Vasili Beh”, kas nogādāja apkalpi un bruņojumu uz Čūskas salu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņo Lielbritānijas Aizsardzības ministrija, Ukraina pirmo reizi uzbrukumā veiksmīgi izmantojusi pretjūras raķetes “Harpoon”, ko tā saņēmusi no Rietumiem. Turpretim Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka ir noraidījusi “Kijevas spēku neprātīgo mēģinājumu atkarot salu. Tā paziņoja, ka tika izšauts bezpilota lidaparāts un haubices”.

Jaunākajā Lielbritānijas militārās izlūkošanas novērtējumā trešdienas rītā Aizsardzības ministrija norāda, ka notiek spēcīgas apšaudes, Krievijas spēkiem cenšoties apņemt Sjevierodoņeckas apgabalu caur Iziju ziemeļos un Popasnu dienvidos.

“Krievija, ļoti iespējams, gatavojas mēģināt izvietot lielu skaitu rezerves vienību uz Donbasu,” teikts brīfingā.

Novērtējumā aplūkoti arī Krievijas upuru skaitļi un norādīts, ka, lai gan Krievijas valdība kopš marta beigām nav publiskojusi nevienu upuru skaitu, pašpasludinātā Doņeckas Tautas Republika (DPR) publicē savu spēku upuru skaitu, kas parāda kopējo mirušie un ievainotie karavīri veido aptuveni 55% no sākotnējiem spēkiem.

Tas “izceļ ārkārtējo noplicināšanos, ko Donbasā cieš Krievijas un prokrieviskie spēki”, norādīja AM.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm