tv3.lv

Covid‑19 krīze: Zviedrijā stājušies spēkā alkohola pārdošanas ierobežojumi

Situācija nav iepriecinoša arī otrpus Baltijas jūrai. Cīņu pret Covid-19 tomēr nācies pastiprināt Zviedrijai, kas līdz šim bija izvairījusies no striktiem drošības pasākumiem. Tagad stājušies spēkā alkohola tirdzniecības ierobežojumi. Nākamnedēļ ierobežos arī cilvēku pulcēšanos publiskos pasākumos.

2020. gada 21. novembrī 22:03

Lai ierobežotu Covid-19, Zviedrija ir aizliegusi bāros, restorānos un naktsklubos pārdot alkoholu pēc desmitiem vakarā. Un visas izklaides vietas, kur ļauts tirgot alkoholu, ir jāslēdz plkst. 22.30. Pamatojot šādu ierobežojumu ieviešanu, valdībā norāda, ka bāri un naktsklubi ir vietas ar augstu vīrusa izplatības risku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr atsevišķas izklaides vietas jau radušas risinājumu, kā jaunos nosacījumus apiet. Tās tiek slēgtas tikai uz laiku, bet pēc tam atsāk darbību, pārdodot bezalkoholiskos dzērienus. Un arī vairāki apmeklētāji neslēpj, ka valdības rīcībai nepiekrīt.

“Protams, ir jādara viss, lai apturētu koronavīrusa izplatību. Tomēr man šķiet, ka tas radīs jaunas problēmas. Es domāju, ka cilvēki vienalga apmeklēs ballītes un rīkos vakariņas mājās, kur būs sarežģītāk ievērot distanci. Tāpēc es neatbalstu jaunos ierobežojumus,” saka bāra apmeklētāja Malina Karlsdottera.

“Es domāju, ka man ir jābauda dzīve. Man tas ir svarīgi – es smagi strādāju un arī kārtīgi atpūšos. Man jābauda dzīve, lai būtu labs pilsonis,” pauž bāra apmeklētājs Rikards Virta.

Vienlaikus restorāni sākuši lēst finansiālos zaudējumus, jo tiem jāievēro arī pulcēšanās ierobežojumi.

“Var teikt, ka turpmāk katru vakaru mēs zaudēsim aptuveni pusi no ienākumiem. Tas tāpēc, ka drīkstam apkalpot divas reizes mazāk cilvēku, kā parasti,” saka restorāna pārstāve Matilda Džeksone.

Nākamajā otrdienā pulcēšanās ierobežojumus paplašinās. Vismaz četras nedēļas publiskos pasākumos vienkopus varēs būt ne vairāk par astoņiem cilvēkiem. Paužot satraukumu par vīrusa straujo izplatību, Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns iedzīvotāju aicinājis būt atbildīgiem un ievērot noteikumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zviedrijā līdz šim bija minimāli ierobežojumi. Tomēr valsts galvenajam epidemiologam paša izraudzīto taktiku nācies atzīt par kļūdu. 14 dienu kumulatīvā saslimstība tagad pārsniedz 570 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir krietni vairāk kā kaimiņos – Norvēģijā un Somijā.

Aptuveni desmit miljonu iedzīvotāju lielajā valstī, inficēšanās apstprināta vairāk nekā 200 000 cilvēku, reģistrēto Covid-19 nāves gadījumu skaits pārsniedz 6400.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm