tv3.lv

Cihanousku Prāgā uzņem kā ievēlēto prezidenti

Čehijas Senāta prezidents Milošs Vistrčils trimdā mītošo Baltkrievijas opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku pirmdien, 7.jūnijā, vizītes gaitā Prāgā stādīja priekšā kā “ievēlēto Baltkrievijas prezidenti”.

2021. gada 7. jūnijā 22:45

Senāta prezidents arī nosodīja Baltkrievijas autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko par atteikšanos nolikt varas pilnvaras.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlēšanas autoritārā režīma pārvaldītajā Baltkrievijā bija “nebrīvas, negodīgas, netaisnīgas un neleģitīmas”, sacīja Vistrčils.

Cihanouska izteica pateicību Čehijai par atbalstu, arī medicīniskās palīdzības sniegšanu opozīcijas atbalstītajiem.

Opozīcijas līdere arī atkārtoti izteica nosodījumu Minskas režīmam par opozīcijas žurnālista Romāna Protasēviča aizturēšanu pirms divām nedēļām Minskā, kad tur Baltkrievijas varasiestādes bija piespiedušas nosēsties lidsabiedrības “Ryanair” lidmašīnu.

Līdz ar šo notikumu Baltkrievijas opozīcija atkal nonākusi pasaules uzmanības centrā.

Nevienam vairs nav šaubu, ka Baltkrievijas vadība ir “teroristi” un ka šie cilvēki no varas jāatstādina, sacīja Cihanouska.

Tiek gatavots jauns protestu vilnis, viņa piebilda.

Vizītes gaitā Cihanouska tiksies arī ar premjerministru Andreju Babišu, ārlietu ministru Jakubu Kulhāneku un prezidentu Milošu Zemanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cihanouska mudina Eiropas Savienības valstis vērst spiedienu pret Lukašenko un panākt, ka viņš sāk dialogu ar opozīciju un ka var notikt demokrātiskas politiskās pārmaiņas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm