tv3.lv

Cihanouska aicina starptautisko sabiedrību izrādīt solidaritāti sievietēm Baltkrievijā

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska, kas valsti pametusi režīma spiediena rezultātā, aicinājusi starptautisko sabiedrību izrādīt solidaritāti sievietēm Baltkrievijā.

2021. gada 7. martā 22:09

“Kopš pagājušā gada augusta sievietes drosmīgi cīnās par savām tiesībām, par brīvību, par visu baltkrievu cieņu,” svētdien lietotnē “Telegram” norādījusi Cihanouska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa atgādinājusi, ka sievietes izgājušas ielās ar ziediem rokās, lai protestētu pret Aleksandra Lukašenko režīmu un tā izvērsto vardarbību.

“Spēcīgas sievietes vada šos protestus,” pavēstījusi Cihanouska, aicinot politiķus, starptautisko organizāciju pārstāvjus un radošo nozaru personības izrādīt solidaritāti Baltkrievijas sievietēm, “kuras turpina savu miermīlīgi cīņu par brīvību”.

Cihanouska arī norādījusi, ka vairāk nekā 30 valstis vairs neatzīst Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu.

“Pēdējo sešu mēnešu laikā Lukašenko nav ticies ar ārvalstu līderiem, izņemot [Krievijas prezidentu Vladimiru] Putinu,” norādījusi Cihanouska, piebilstot, ka viņa tikusies ar vairāk nekā 20 valstu vadītājiem.

Cihanouska bija spiesta bēgt uz Lietuvu pēc 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām, par kuru uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa Lukašenko atkāpšanos. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Cihanousku.

Pēc velēšanām Baltkrievijā sākās protesti pret Lukašenko režīmu, kas vēriena ziņā izvērsās par nepieredzēt plašu masu kustību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm