tv3.lv

Cihanouska aicina izveidot starptautisku tribunālu Lukašenko režīma noziegumu izmeklēšanai

Trimdā dzīvojošā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska aicinājusi izveidot starptautisku tribunālu, lai sauktu pie atbildības Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu.

2021. gada 9. jūnijā 17:44

“Lukašenko diktatūras noziegumi” ir jāizmeklē, Čehijas Senātā trešdien, 9.jūnijā, paziņoja Cihanouska.

Cihanouska ieradusies Čehijā pasaules tūres ietvaros, un tās gaitā viņa tiekas ar politiķiem un trimdas baltkrieviem, cenšoties vairot atbalstu Baltkrievijas opozīcijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Čehijas Senāta prezidents Milošs Vistrčils Cihanousku pirmdien, 7.jūnijā, vizītes gaitā Prāgā stādīja priekšā kā “ievēlēto Baltkrievijas prezidenti“.

Cihanouska uzsvēra, ka vienīgais ceļš laukā no krīzes Baltkrievijā ir brīvas vēlēšanas starptautiskās sabiedrības uzraudzībā. Viņa arī atkārtoti izteica nosodījumu Minskas režīmam par opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanu pirms divām nedēļām Minskā, kad tur Baltkrievijas varasiestādes bija piespiedušas nosēsties lidsabiedrības “Ryanair” lidmašīnu.

Četras dienas ilgajā vizītē Čehijā Cihanouska tikās ar Čehijas premjerministru Andreju Babišu, ārlietu ministru Jakubu Kulhāneku un prezidentu Milošu Zemanu.

Zemans novēlēja viņai “uzvaru cīņā ar Eiropas pēdējo diktatoru”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm