tv3.lv

Cerot izbēgt no soda, autovadītājs Lietuvā nozāģē fotoradaru

Svētdien netālu no Alitas, Lietuvā, kāds autovadītājs, šķiet, cenzdamies izvairīties no soda par ātruma pārkāpšanu, nozāģējis fotoradaru. Par grāvī guļošo ātruma fiksētāju policiju informēja aculiecinieki. Vainīgais vēl tiek noskaidrots, vēstī ‘’tv3.lt’’.

24. maijā 15:28

Lietuvas amatpersonas norādījušas, ka ir gadījumi, kur autovadītāji, visticamāk, atriebjoties par fiksētajiem ātruma pārkāpumiem, mēģina fotoradariem nodarīt kaitējumu. Autovadītāji izvēlas iet šādu ceļu, cerot, ka tā izvairīsies no ātruma pārkāpuma, taču – velti. Informācijas par pārkāpumu nekavējoties tiek pārsūtīta uz datubāzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svētdien, 22. maijā, pusdienlaikā uz autoceļa Kauņa-Priena-Alīta aculiecinieki pamanīja, ka fotoradars ir nozāģēts. ‘’Policijas darbinieki saņēma ziņu no garāmbraucoša vīrieša, ka viņš grāvī redz nošķeltu ātruma mērīšanas ierīci,’’ notikušo skaidroja Alītas apriņķa galvenās policijas komisariāta pārstāvē Kristina Janulevičiene.

Bojātais radars pieder Lietuvas Ceļu pārvaldei, un policija šobrīd meklē huligānu vai huligānus, kuri neģēlības, visticamāk, pastrādājuši diennakts tumšajā laikā. Speciālisti, kas ieradās apskatīt bojāto ierīci, norādījuši, ka vaininiekiem paveicās – ‘’demontējot’’ stabu, nav pārgriezti vadi. Ja vadi būtu bojāti, neģēļus varēja nonāvēt elektrība.

Ātruma mērītāji, ļoti iespējams, izraisa dusmas ne vienam vien autovadītājam – ik gadu Lietuvā tiek sodīti desmitiem tūkstoši ātrumpārkāpēju, bet atriebība kaimiņvalstī ir retums. Pēdējo reizi stacionārais radars tika bojāts pirms dažiem gadiem pie Mažeiķiem – divi studenti un skolēns to mēģināja uzspridzināt.

Bet pirms pāris mēnešiem uzbrukumu piedzīvoja policists, kurš ceļa malā izvietoja pārvietojamo fotoradaru. ‘’Cilvēki izskrēja no meža, savainojot darbinieku, kurš centās uzstādīt mērierīci, un mēģināja radaru sabojāt,’’ notikuma apstākļus skaidrojis Lietuvas Policijas pārvaldes pārstāvis Ramūnas Matonis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lietuvas Autoceļu direkcijas (LAD) speciālisti atgādina, ka ne sprādzieni, ne citi rada bojāšanas veidi nenovērsīs sodu par ātruma pārsniegšanu. Tāpēc labāk ātruma mērītāju atstāt mierā un braukt ar drošu ātrumu – tā visiem būs mazāk problēmu.

‘’Dati, kas fiksēti ierīcē, tiek nekavējoties nosūtīti uz mūsu serveriem. Šī informācija nav pieejama pašā ierīcē. Tas neietekmē ierakstīto datu slēgšanu vai jebkādu apturēšanu,’’ uzsver LAD pārstāvis Laurīns Ivinskis.

Personai vai personām, kas Alītas tuvumā sabojāja radaru, nāksies par nodarījumiem atbildēt. Būs jāatlīdzina zaudējumi vismaz 20 000 eiro apmērā, kā arī draud sods par brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm