tv3.lv

Bundestāga vēlēšanu priekšvakarā sarucis sociāldemokrātu pārsvars pār konservatīvajiem

Svētdien, 26.septembrī, Vācijā notiks Bundestāga vēlēšanas, kuru priekšvakarā izlīdzinājies atbalsts abām lielajām partijām – sociāldemokrātiem un konservatīvajiem, vairojot intrigu par Angelas Merkeles pēcteci, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 25. septembrī 20:40

Aptuveni trešdaļa vāciešu vēl nav izlēmuši, par kuru partiju balsot un vai vispār piedalīties vēlēšanās, liecina jaunākā aptauja. Cerībā iegūt neizlēmušo balsis, partijas aizvadījušas priekšvēlēšanu aģitācijas pēdējos pasākumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar aptaujām, vislielākais atbalsts ir sociāldemokrātiem, par kuriem sola balsot 26% vēlētāju. Sociāldemokrātu kanclera amata kandidāts ir pašreizējais finanšu ministrs Olafs Šolcs.

“Vācijai ir nepieciešams jauns sākums, mums ir jāmaina valdība. Un mēs vēlamies valdību, ko vada sociāldemokrāti,” pauda Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas kanclera amata kandidāts Olafs Šolcs.

Vēlēšanu nedēļā popularitāti ir izdevies vairot Angelas Merkeles pārstāvētajai “Kristīgo demokrātu savienībai”. To gatavi atbalstīt 25% respondentu.

Merkele cer, ka viņas partijai izdosies nosargāt kanclera amatu. Konservatīvo kandidāts ir Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes valdības vadītājs Armīns Lašets.

Angela Merkele, Vācijas kanclere

“Lai Vācija saglabātu stabilitāti, Armīnam Lašetam jākļūst par kancleru un “Kristīgi demokrātiskajai savienībai” jābūt spēcīgākajai partijai.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politologu vērtējumā, vēlēšanu rezultātu, visticamāk, izšķirs tas, vai Merkeles partijai izdosies mobilizēt savus vēlētājus, kuri no partijas kopš iepriekšējām vēlēšanām ir novērsušies.

Peters Matušeks, politologs

“Galvenais ir jautājums, kas notiks ar tiem kristīgo demokrātu vēlētājiem, kuri balsoja 2017. gadā, bet tagad to nav gatavi darīt, jo neatbalsta Armīna Lašeta kandidatūru. Vai viņi pārvarēs nepatiku pret Lašetu un balsos par kristīgo demokrātu savienību, kurai principā ir liels atbalsts. Vai arī viņi nepiedalīsies vēlēšanais vai pat nobalsos par citu partiju.”

Ar 16% atbalstu trešie populārākie ir “zaļie” ar Annalēna Bērboku kā kancelera amata kandidāti. Tiek prognozēts, ka zaļie varētu iegūt tā dēvēto “zelta kārti” jeb izšķirošu lomu valdības koalīcijas veidošanas sarunās.

Annalēna Bērboka, Vācijas “Zaļās partijas” kanclera amata kandidāte

“Šajās vēlēšanās likmes ir ļoti augstas. Mums ir izvēles brīvība, un tā ir demokrātijas burvība, vai mēs turpināsim kā līdz šim – ar lielo koalīciju, kas netiek galā sarežģītās situācijās, vai beidzot mums izdosies jauns sākums.”

Aptaujas liecina, ka gaidāmas sarežģītas sarunas par jauno valdību, koalīcijas izveidošanai varētu būt nepieciešamas vismaz trīs partijas. Kurš amatā nomainīs Angelu Merkeli, rīt, 26.septembrī, būs tiesības izlemt vairāk nekā 60 miljoniem balsstiesīgo.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm