Britu analītiķi: Krievija pirms iebrukuma ukraiņus sadalīja četrās grupās, pirmo paredzot likvidēt

Plānojot visaptverošo iebrukumu Ukrainā, Krievijas puse bija sadalījusi ukraiņus četrās grupās, no kurām pirmajā iekļautos bija paredzēts fiziski likvidēt, liecina Lielbritānijas Karaliskā apvienoto dienestu institūta (RUSI) pētījums.

2022. gada 4. decembrī 22:01

“Bija konkrēts saraksts ar pirmo grupu, kurā bija aktīvākie Cieņas revolūcijas dalībnieki. Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) trenējās viņu sagūstīšanā vai nogalināšanā. Pēc tam bija plānots šiem cilvēkiem izveidot filtrācijas nometnes. Pēc filtrācijas “īpaši neuzticamos” plānoja deportēt uz Krieviju. Turklāt Ukrainā viņus “pāraudzinātu” no Krievijas ievesti “skolotāji” un citas amatpersonas,” atsaucoties uz pētījumu vēsta Ukrainas portāls “Babel”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrajā grupā bija iekļauti tie, kas ir jāpiespiež un jāiebiedē, trešā grupa bija neitrālie pilsoņi, kurus krievi cerēja pakļaut sadarbībai, bet ceturtajā grupā bija iespējamie kolaboranti.

Krievijas plāns paredzēja izveidot okupāciju pieņemošu Ukrainas parlamenta deputātu grupu “Kustība par mieru”, kas mudinātu viņiem pievienoties arī citus politiķus. Bija plānots, ka kustība spētu aizliegt protestus pret okupāciju. “Ja daži reģioni tam nepiekristu, viņus atslēgtu no ūdens un energoapgādes, kā arī caur Nacionālās bankas mehānismiem no finanšu sistēmas,” atklājuši pētnieki.

24.februārī Krievija sāka visaptverošu iebrukumu Ukrainā. Uzbrukums tika sākts vairākos virzienos no 2014.gadā okupētajām Donbasa teritorijām Ukrainas austrumos un Krimas pussalas, kā arī no Baltkrievijas. Krievija uz Ukrainu ir palaidusi tūkstošiem raķešu, un, negūstot vērā ņemamus panākumus, pēdējo nedēļu laikā tā cenšas iznīcināt Ukrainas kritisko infrastruktūru.

Izlūkošanas dati liecina, ka Krievija jau izmanto vairāku bruņojuma veidu stratēģiskās rezerves.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm