tv3.lv

Briseles musulmaņu rajonos noskaņojums šobrīd ir nomācošs… Speciālreportāža no Beļģijas!

Eiropas institūcijas slēgtas. Ielās armija. Tāda ir situācija Briseles ielās dienu pēc terorakta, kurā gāja bojā 30 cilvēki. Nekā Personīga žurnālists Ansis Pūpols un operators Emīls Desjatņikovs ziņo no Briseles.

2016. gada 23. martā 21:34

Dzīve dienu pēc traģiskākās dienas Beļģijas galvaspilsētā ir ievainota. Vakar bija slēgts sabiedriskais transports. Metro ir ciet, cilvēki uz Eiropas institūcijām brauc ar taksometru vai iet lielus gabalus ar kājām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kustība Briseles pazemē atjaunojas. Var tikt metro un autobusā. Taču, lai nokļūtu pazemē, nepieciešama pacietība. Lai nokļūtu metro, ir jāiziet drošības kontrole. No vakardienas ir ciet Eiropas Parlaments, darbinieki ir atlaisti mājās. Eiropas Komisijā strādā aptuveni puse.

“Ir ciet trīs ēkas, tās, kas atrodas virs metro stacijas. Ēkām pārbauda pamatus. KO dara darbinieki – strādā no mājām vai arī tiem ierāda citas darbavietas,” teic EK viceprezidenta Valda Dombrovska padomnieks Gints Freimanis, kurš pats uz darbu tiek ar velosipēdu vai auto.

Valda Dombrovska padomnieka Freimaņa priekšnieks atcēlis lielāko daļu tikšanos, un otrdien no rīta Briseli pameta arī Eiropas Parlamenta deputāti.

Beļģijas glābšanas dienesti turpina darbus Briseles lidostā un Molebekas metro stacijā. Te redzams, kā izved pēdējos bojāgājušos. Virs pilsētas patrulē helikopteri, krustojumos izvietoti armijas posteņi. Centrālās pilsētas ielas ir slēgtas. Musulmaņu apdzīvotajos rajonos noskaņojums ir nomācošs.

Šārbekā dzīvo galvenokārt musulmaņi, to Briselē ir aptuveni 20%. Bojāgājušos briselieši piemin pilsētas Biržas laukumā. Te cilvēki rod kopības sajūtu, savas izjūtas izliek uz asfalta ar krītu. Arī Lēvenes pilsētas universitātes ekonomikas students Mahmuds. “Es esmu atnācis, lai pieminētu,” viņš saka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nomākti ir ne tikai briselieši, bet arī beļģu armijnieki, kas izdzīti no kazarmām un izlikti pa visām pilsētas ielām. Viņi ir nikni, ka tagad kļuvuši par filmēšanas objektiem.

Foto

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm