"Briesmīgi": "labie" krievi atkal uzrūc "sliktajiem" baltiešiem

Apelējot pie vienlīdzības principa un Krievijas politisko bēgļu likteņa, vairāki Krievijas aktīvisti – Putina režīma oponenti – raidījuši kritiku Baltijas valstu virzienā par liegumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā iebraukt automašīnām ar Krievijas numura zīmēm.

13. septembrī 16:31

“Briesmīgi. Kamēr Igaunijas uzņēmumi pelna naudu, palīdzot Putinam atjaunot viņa jahtu, kamēr premjerministres vīrs nodarbojas ar biznesu ar Krieviju, viņi slēdz robežas tiem, kas bēg no kara un diktatūras,” tviterī pavēstījusi Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitniece Marija Pevčiha.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā viņa reaģēja uz Igaunijas ārlietu ministra Margusa Cahknas tvītu par to, ka Igaunijā no trešdienas tiek liegts iebraukt visiem Krievijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem.

“Viņi šeit nav laipni gaidīti, lai baudītu brīvības sniegtās privilēģijas, kamēr Ukraina nebūs sasniegusi uzvaru,” piebildis Cahkna.

“Kas notiks, piemēram, ar politisko bēgļu radiniekiem Igaunijā, kuriem automašīna ir vienīgais veids, kā šķērsot robežu un redzēt savu ģimeni?” vaicā 2019. gadā uz Eiropu emigrējušais Krievijas uzņēmējs Aleksandrs Litrejevs.

“Skaidrs, ka bēgļi, kas no Putina režīma aizbēga uz Igauniju, nosoda iebrukumu, citādi viņi taču tur nebūtu, vai ne?” viņš piebilst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pazīstamais Krievijas pētnieciskais žurnālists Romāns Dobrohotovs šajā saisībā vien atgādina: “Demokrātijas ir pazīstamas ar to, ka tās būvē dzelzs priekškarus, lai neļautu citiem baudīt brīvības privilēģijas.”

Bet trimdā dzīvojošais Krievijas uzņēmējs Arturs Zahirovs apelē pie Igaunijas konstitūcijas, citējot tās 12. pantu par visu vienlīdzību likuma priekšā: “Nevienu nedrīkst diskriminēt viņa tautības, rases, ādas krāsas, dzimuma, valodas, izcelsmes, reliģijas, politisko vai citu uzskatu, mantiskā stāvokļa, sociālā stāvokļa vai citu apstākļu dēļ.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, visas trīs Baltijas valstis ir aizliegušas šķērsot robežu transportlīdzekļiem ar Krievijas numura zīmēm. Igaunijā šis aizliegums stājās spēkā trešdien plkst.10.

Tādējādi Igaunija izpilda Eiropas Komisijas (EK) papildu interpretāciju par 8. septembrī paziņotajām sankcijām Krievijai, saskaņā ar kuru Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem nav atļauts iebraukt Eiropas Savienībā (ES) teritorijā.

Ierobežojums no otrdienas vakara ir spēkā arī Latvijā. Līdz ar to personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt ES caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

Kā trešdien aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls, līdz trešdienas plkst.8 Latvijas robežu Grebņevas robežkontroles punktā mēģinājusi šķērsot viena vieglā automašīna ar Krievijas numura zīmēm. Autovadītājs noskaidrojis, ka Latvijā iebraukt nevarēs un griezies atpakaļ uz Krieviju.

Arī Lietuva otrdien paziņoja, ka caur robežkontroles punktiem valstī vairs netiks ielaistas automašīnas ar Krievijas numura zīmēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm