Blinkens: Palestīniešu cerības uz divu valstu atrisinājumu mazinās

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens izteicies pret vienpusējiem soļiem Izraēlas un palestīniešu konfliktā, vienlaikus atzīstot, ka cerības uz palestīniešu valsts izveidi mazinās.

31. janvārī 22:54

Izraēlas okupētā Rietumkrasta pilsētā Rāmallā, tiekoties ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu, Blinkens paziņoja par vēl 50 miljonu dolāru piešķiršanu ANO palestīniešu atbalsta aģentūrai (UNRWA).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš no jauna apstiprināja, ka ASV atbalsta divu valstu atrisinājumu, kas paredz neatkarīgas palestīniešu valsts izveidi un mierīgu pastāvēšanu līdzās Izraēlai.

Abass apsūdzēja Izraēlu, ka tā ir atbildīga par pēdējo vardarbības eskalāciju. Viņš arī akcentēja starptautiskā atbalsta trūkumu palestīniešiem apstākļos, kad Izraēlas okupācija turpinās.

“Izraēliešu valdība ir atbildīga par to, kas notiek šodien, jo tās rīcība grauj divu valstu atrisinājumu un pārkāpj parakstītos vienošanās dokumentus,” sacīja Abass.

Pirmdien Blinkens tikās ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu un mudināja abas puses uz deeskalāciju.

Izraēlas un palestīniešu konflikts pēdējā laikā bīstami saasinājies.

Piektdien Jeruzalemes austrumos palestīniešu kaujinieks pie sinagogas nošāva septiņus cilvēkus, bet dienu iepriekš palestīniešu bēgļu nometnē Dženīnā, Rietumkrastā, Izraēlas armijas operācijā tika nogalināti desmit cilvēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm