tv3.lv

Blinkens: ASV ir nopietni nobažījusies par Krievijas militāro spēku koncentrēšanu pie Ukrainas robežām

Blinkens pateicās Latvijai par NATO ārlietu ministru sanāksmes rīkošanu, kurā tiks izskatīti alianses nākotnei būtiski jautājumi.

Vienlaikus viņš atzina, ka ASV ir nopietni nobažījusies par Krievijas militāro spēku koncentrēšanu pie Ukrainas robežām. Viņš arī atzina, ka Krievija izveido provakāciju un rīkojas atbilstoši plānotajam. “Esam nobažījušies par kustībām gar Ukrainas robežu,” viņš atzina, norādot, ka notiek centieni destabilizēt attiecīgo valsti.

Lasi vēl: Ukraina aicina uz ātru rīcību, lai atturētu Krievijas iebrukumu

Pēc viņa sacītā, NATO ir svarīgi būt spēcīgai un spēt ātri atvairīt potenciālus apdraudējumus, tai skaitā meklējot veidus, kā atbalstīt Ukrainu tās aizsardzības spēju stiprināšanā.

Tāpat ASV valsts sekretārs apliecināja, ka ASV prezidents Džo Baidens ir uzņēmies dziļas saistības un stingri atbalsta Baltijas reģiona drošību un NATO 5. pantu, atzīmējot, ka šodien notiekošajā NATO ārlietu ministru sanāksmē šie jautājumi tiks rūpīgi pārrunāti. “Esam parādījuši ne tikai retoriski, bet pratiski – piedaījušies patrulēšanas misijā un nodevušies karaspēka rotācijas. Cieši konsultēsimies NATO tuvākajās dienās, it sevišķi, ņemot vērā Krievijas darbības pie Ukrainas robežas, vai vēl kādi soļi, lai nodrošinātu drošību,” pauda ASV valsts sekretārs, piebilstot, ka turpmākās rīcības stratēģiju viņa kolēģi ASV aizsardzības departamentā nemitīgi pārskata.

Blinekns šodien tikās arī ar Latvijas valsts amatpersonām.

Valsts prezidents Egils Levits tikšanās augstu novērtēja ASV spēku klātbūtni reģionā un aicināja to stiprināt, ņemot vērā arvien sarežģītāko drošības situāciju uz Eiropas Savienības un NATO ārējās robežas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts prezidents sarunā akcentēja transatlantiskās saites nozīmi ne vien aizsardzības, bet arī ekonomikas un demokrātijas stiprināšanas jomās. Levits aicināja ASV aktīvi iesaistīties Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fondā, kā arī augstā līmenī piedalīties iniciatīvas samitā un Biznesa forumā 2022.gada jūnijā Rīgā. Blinkens pauda atbalstu Trīs jūru iniciatīvai un izteica ASV gatavību iesaistīties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm