tv3.lv

Bijušajam Čehijas premjeram Babišam izvirzītas apsūdzības krāpšanā

Čehijas prokuratūra pirmdien, 21. martā, izvirzījusi apsūdzības krāpšanā bijušajam Čehijas premjerministram Andrejam Babišam.

21. martā 18:51

Babišs apsūdzēts par ļaunprātīgu Eiropas Savienības (ES) līdzekļu izmantošanu 2007.gadā, lai izveidotu luksusa kūrortu “Stārķa ligzda”. Lai saņemtu ES palīdzību mazajiem uzņēmumiem, kompānija, kas veidoja kūrortu, tika nodalīta no Babiša daudznozaru holdinga “Agrofert”, bet pēc tam tajā atkal iekļauta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Babišs apsūdzēts par aptuveni divu miljonu eiro izkrāpšanu.

Saskaņā ar žurnālu “Forbes” 67 gadus vecais Babišs ir piektais bagātākais cilvēks Čehijā. Viņš vada populistisko partiju “Neapmierināto pilsoņu akcija” (ANO) un tiek uzskatīts, ka nākamgad viņš nodomājis kandidēt uz prezidenta amatu.

Babišs noliedz visas apsūdzības, taču izmeklēšana ir kaitējusi viņa politiskajai karjerai.

Babišs premjerministra amatu zaudēja pagājušajā gadā, kad vēlēšanās uzvarēja centriski labēja piecu partiju koalīcija, kuru pašreiz vada Petrs Fiala.

Pēc tam Babišš kļuva par deputātu, taču šomēnes parlaments atņēma viņam tiesisko imunitāti, lai būtu iespējams izvirzīt apsūdzības.

Policija jau 2019.gadā aicināja prokuratūru izvirzīt apsūdzības Babišam šajā lietā, taču prokuratūra toreiz nolēma to nedarīt, norādot, ka apsūdzību izvirzīšanai trūkst pamatojuma.

Taču ģenerālprokurors vēlāk secināja, ka lēmums pārtraukt izmeklēšanu bija sasteigts un nelikumīgs, un atkal atvēra lietu pret Babišu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm