Berlīnē sagrūst akvārijs; ēkas un ielas posta miljons litru ūdens vilnis

2022. gada 16. decembrī 11:43

Berlīnes centrā pamatīgi ūdens radīti postījumi pēc tam, kad neizturēja akvārija konstrukcija ēkā, kurā ir arī viesnīca. Ūdens vilnis radījis postījumus tuvākajā apkārtnē, vēsta Associated Press.

Incidents notika šodien aptuveni 3.00 naktī pēc Latvijas laika. Iespaidīgais, 14 metrus augstais akvārijs pēkšņi plīsa, sūtot miljonu litru ūdens vilni ārā no ēkas kā arī kafejnīcu un viesnīcas Radisson Blu telpās.

Ūdenī bija arī stiklu un metāla fragmenti. Policija uzsver, ka patlaban ir ziņas par diviem cilvēkiem, kuri guvuši traumas. Notikuma vietā strādāja vairāk nekā 100 glābēji, visi viesnīcas klienti evakuēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Incidenta iemesls vēl tiek izmeklēts, taču Vācijas medijos ir spekulācijas, ka tas varētu būt saistīts ar temperatūras izmaiņām un vēso laiku.

Protams, negadījumā gājusi bojā arī nenovērtējama jūras dzīvnieku kolekcija. Akvārija uzturētāji uzsver, ka tas bijis lielākais cilindra veida akvārijs pasaulē un tajā dzīvojis aptuveni pusotrs tūkstotis zivju, pārstāvot 80 dažādas sugas.

FOTO: imago/Jochen Tack

Akvārijs Berlīnes centrā piesaistījis lielu tūristu uzmanību, tas pēdējo reizi modernizēts pirms diviem gadiem. Cilvēki akvārija pakājē ik dienas rindojās, lai pagūtu izbaudīt 10 minūšu ilgo lifta braucienu uz augšu, vērojot zemūdens pasauli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm