Saturs turpinās pēc reklāmas

Berlīne negrasās iesaistīties Minskas režīma šantāžā

“Migrantu ”humānais koridors” uz Vāciju” – šāds piedāvājums vairākkārt izskanējis no Baltkrievijas diktatora puses, arī šodien, 22. novembrī. Režīms, kas sadzinis cilvēku tūkstošus mežā, šobrīd sāk tirgošanos ar Berlīni. Tomēr Vācijas valdība negrasās pakļauties šantāžai, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 22. novembrī 20:44

Šorīt Minskā Aleksandrs Lukašenko – galvenais atbildīgais par organizēto hibrīdkaru – pauda neizpratni, kādēļ Eiropa neuzņem Baltkrievijas mērķtiecīgi novirzītos nelegāļus, kuri vai nu salst mežā novembra beigās, vai atrodas loģistikas centrā, vismaz daļējā siltumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Aleksandrs Lukašenko
Baltkrievijas diktators

“Es gaidu, ka Eiropas Savienība atbildēs jautājumā par 2000 bēgļiem. Merkele apsolīja man, ka viņi apsvērs šo problēmu Eiropas Savienības līmenī. Tas nenotiek, viņi nekontaktējas.”

Lasi vēl – Lukašenko gaida atbildi no ES par 2000 migrantu uzņemšanu

Ilgi atbilde jāmeklē nebija. Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāvis noraidīja diktatora piedāvājumu.

Stefens Zīberts
Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāvis

“Šāda ideja par humānā koridora izveidošanu 2000 migrantiem nav pieņemama ne Vācijai, ne Eiropas Savienībai. To mēs jau teicām pagājušajā nedēļā un to pieminēja arī iekšlietu ministrs vizītē Polijā.”

Arī Eiropas Savienība (ES) noraida diktatora cenšanos paša organizētā hibrīdkara sekas pārvērst par Eiropas atbildību.

Peters Štano
Eiropas Savienības pārstāvis

“Parasti mēs nekomentējam Lukašenko sacīto, jo lielākoties tam nav nekāda sakara ar realitāti. Taču esam jau ļoti, ļoti skaidri izteikušies pēdējās dienās, kā no ES puses mēs varam iesaistīties šajās mākslīgi radītajās krīzēs. Esam jau kontaktējušies ar Baltkrieviju.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Savienība ir gatava runāt par veidiem, kā migranti tiks nogādāti atpakaļ savās dzimtenēs.

Sadrumstalotas sadarbības ar mītnes zemēm jau var novērot – piemēram, Irāka organizē tautiešu nogādāšanu mājās, vienlaikus ierobežojot iespējas vispār nokļūt Baltkrievijā. To vizītes laikā šodien izcēla Zviedrijas ārlietu ministre.

Anna Linde
Zviedrijas ārlietu ministre

“Baltkrievijas īstenotā cilvēku izmantošana politiskiem mērķiem ir nepieņemama. Mēs raizējamies par katru cilvēku, daudzi no viņiem ir irākieši. Pateicamies par Irākas līdz šim spertajiem soļiem un par sadarbību.”

Vienlaikus ārpus politiskajiem gaiteņiem pie Polijas robežām nakti nevar raksturot kā mierīgu.

Šajos kadros redzama kārtējā migrantu grupa, kas cenšas izlauzties cauri Polijas robežas žogam. Kopumā 150 cilvēki, tomēr visus apturēja Polijas varasiestādes. Šoreiz gan migrantu izvēlētā šķērsošanas vieta ir vairāk uz dienvidiem pie Brestas.

Tikmēr Lietuvā diennaktī atraidīti 70 nelegāļi uz Baltkrievijas robežas, divi uzņemti. Uz Latvijas robežas novērsti 27 mēģinājumi ienākt nepamanītiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas