tv3.lv

Bēgļu protesti Francijā izgājuši ārpus kontroles; migranti dedzina paši savu nometni

Nelegāli uzceltajā bēgļu nometnē pie Francijas ostas pilsētas Kalē izcēlušies protesti, migranti dedzina nometni un aizšuj sev mutes. Protesti notiek ceturtajā dienā, kopš saskaņā ar tiesas lēmumu sākās migrantu piespiedu izlikšana no nometnes dienvidu daļas.

2016. gada 3. martā 20:05

Tūkstošiem migrantu galvenokārt no Sīrijas, Irākas, Irānas un Afganistānas pagājušā gada laikā ir apsēduši Francijas ziemeļdaļas ostas pilsētu. Daudzi mēģina nelegāli iekļūt vilcienos Lamanša tunelī vai arī paslēpties kravas automašīnās, lai nokļūtu Lielbritānijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaitliski iespaidīgā migrantu klātbūtne šajā vietā, kas nosaukta par Džungļiem, ir radījusi spriedzi vietējo iedzīvotāju vidū un nepieciešamību pēc nepārtrauktas policijas spēku klātbūtnes. Tiek prognozēts, ka nometnes dienviddaļas nojaukšana turpināsies vēl mēnesi un apmēram 2 000 bēgļu tiks atrasts jauns patvērums.

Foto

Irākiešu migrants Ahmeds, kurš Irākas karā zaudējis ģimeni, cer nokļūt Lielbritānijā, kur viņam ir radinieki. Viņš stāsta, ka dzīve Džungļos nav viegla. “Nav dušas, maza telts, aukstums, visapkārt ūdens, visu laiku līst. Tas arī viss,” viņš saka.

Tikmēr vairāki Irānas migranti šodien īstenoja protesta akciju, aizšujot lūpas, šādā veidā iebilstot pret neviesmīlīgo uzņemšanu Francijā. Protesta akcija notiek laikā, kad Francijā ieradies Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons, lai sarunās ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu spriestu par ciešāku sadarbību abu valstu varasiestāžu starpā un lielāku informācijas apmaiņu migrantu jautājumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm