tv3.lv

Barrozu: Ar pamieru Austrumukrainā nepietiks ilgstoša miera panākšanai

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu piektdien paziņoja, ka ar pamieru Austrumukrainā nepietiks ilgstoša miera panākšanai, un nosodīja Krieviju par nepieņemamu uzvedību kaimiņvalstī.

2014. gada 12. septembrī 19:21

Barrozu pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko norādīja, ka Minskā pagājušo piektdien parakstītais pamiers starp Ukrainas valdību un prokremlisko kaujinieku pārstāvjiem, “protams, ir pozitīvs solis, kas jāatbalsta un jārespektē”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tomēr ar to joprojām nepietiek, lai garantētu noturīgu mieru,” viņš piebilda.

Jau vēstīts, ka piektdien pēc publicēšanas “Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī” stājušās spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju, kas vērstas pret naftas un aizsardzības uzņēmumiem, kā arī pret valstij piederošajām bankām, liedzot tām piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem.

Barrozu norādīja, ka ES vēlas panākt diplomātisku risinājumu Ukrainas krīzei, bet nevilcināsies atbildēt uz Krievijas nepieņemamo uzvedību.

Viņš norādīja, ka sankcijas pret Krievijas valsts bankām, naftas kompānijām un bruņojuma uzņēmumiem piemērotas tāpēc, lai “Krievija nonāktu pie secinājuma, ka labāk ir veidot pozitīvas, konstruktīvas attiecības gan ar Ukrainu, gan Eiropas Savienību (ES).

Sankcijas arī apliecina, ka ES un tās dalībvalstis ir nostājušās Ukrainas pusē, viņš piebilda.

Barrozu norādīja, ka ES ir gatava palīdzēt karojošajām pusēm sarunu ceļā sasniegt politisku risinājumu, kas saglabās Ukrainas teritoriālo integritāti un nodrošinās visu ārvalstu karavīru aiziešanu.

Porošenko piektdien paziņoja, ka Ukrainas Augstākā rada un Eiropas Parlaments (EP) 16.septembrī vienlaicīgi ratificēs Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) asociācijas līgumu.

Pēc tikšanās ar Barrozu prezidents norādīja, ka līgums stāsies spēkā 1.novembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm