tv3.lv

Baltkrievijā uz manevriem ierodas Krievijas karavīri; skaitu neatklāj

Baltkrievijā uz militārajām mācībām sākuši ierasties Krievijas karavīri, otrdien paziņojusi Minska.

18. janvārī 14:11

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka organizē kaujas gatavības mācības, jo turpinās spriedzes saasināšanās, tostarp pie Baltkrievijas rietumu un dienvidu robežām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nedz Krievija, nedz Baltkrievija nav atklājušas, cik daudz karavīru piedalīsies šajās mācībās, kas notiks divos posmos.

Aleksandrs Lukašenko
Baltkrievijas diktators

“Mēs redzam, ka mācības, tā dēvētajā ”Baltkrievijas balkonā” – rietumu un dienvidu reģionos, ir nepieciešamas. Mācībās nepiedalīsies tikai Baltkrievijas spēki vien. Tajās jātestē plāni, kā stāties pretī bruņotajiem spēkiem no Rietumiem, Baltijas valstīm, Polijas un no Ukrainas. Sāksim mācības februārī.”

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka pirmais posms norisināsies no otrdienas līdz 9.februārim. Tajā uzsvars tiks likts uz ātru karavīru izvietošanu, valdības iestāžu un militāro objektu nodrošināšanu, kā arī tiks veiktas kopīgas gaisa spēku šaušanas mācības.

Otrais mācību posms notiks no 10.februāra līdz 20.februārim. Tajā galvenā uzmanība tiks pievērsta robežu aizsardzībai, paziņoja ministrija.

Krievija un Baltkrievija rīko kopīgus militāros manevrus laikā, kad Ukrainā un Rietumos pieaugušas bažas par iespējamo Krievijas uzbrukumu Ukrainai, jo Krievija sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām desmitiem tūkstošiem karavīru un pieprasījusi NATO apsolīt nekad neplašināties uz austrumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm