tv3.lv

Baltkrievija pieprasījusi Lietuvai izdot Cihanousku

Baltkrievija pieprasījusi Lietuvai izdot baltkrievu opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku, piektdien paziņojis Baltkrievijas ģenerālprokurora birojs.

2021. gada 5. martā 12:58

Cihanouska bija spiesta bēgt uz Lietuvu pēc 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām, par kuru uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa Lukašenko atkāpšanos. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Cihanousku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Cihanouska: Atgriešanās pie demokrātijas Baltkrievijā būs ilgāka nekā domāts

Pēc velēšanām Baltkrievijā sākās protesti pret Lukašenko režīmu, kas vēriena ziņā izvērsās par nepieredzēt plašu masu kustību.

Baltkrievijas ģenerālprokurora birojs paziņoja, ka pieprasījis Lietuvai izdot Cihanousku, lai viņa varētu Baltkrievijā stāties tiesas priekšā par “noziegumiem pret valdošo kārtību, sabiedrības drošību un valsti”.

Baltkrievijas izmeklētāji šonedēļ paziņoja, ka Cihanouska kopā ar sabiedrotajiem plānojusi izraisīt nekārtības un ieņemt valdības ēkas Gomeļā.

Cihanouska šīs apsūdzības noraidījusi.

Pagājušajā mēnesī Baltkrievijā tika pārmeklētas vairāku desmitu mediju darbinieku un tiesību aizstāvju mājas un biroji un vairākiem žurnālistiem pēdējā laikā piespriesti cietumsodi par protestu atspoguļošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Protestu laikā aizturēti tūkstošiem cilvēku un vismaz četri demonstranti gājuši bojā.

Cihanouskai nedēļas nogalē plānots brauciens uz Ženēvu. Atrodoties ārpus Baltkrievijas, viņa tikusies ar Eiropas Savienības (ES) un Rietumu līderiem.

ES ir piemērojusi sankcijas Lukašenko un viņa sabiedrotajiem, bet Lukašenko joprojām bauda Maskavas atbalstu un noraidījis domu par atkāpšanos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm