tv3.lv

Baltkrievija nav informējusi Latviju par kodoliekārtu stāvokļa maiņu

Baltkrievija nav laikus informējusi Latviju par kodoliekārtu stāvokļa maiņu, valdībā ziņoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

18. janvārī 17:07

VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļā informēja – plašsaziņas līdzekļos pieejamā informācija liecina, ka Baltkrievija īstenojusi atomelektrostacijas (AES) otra reaktora fiziskās darbības sākšanu, neinformējot Latviju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sniegt informāciju paredz 2018. gadā noslēgtais starpvaldību līgums “Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības līgums par kodolnegadījumu operatīvu izziņošanu, informācijas apmaiņu un sadarbību kodoldrošības un aizsardzības pret radiāciju jomā”.

No plašsaziņas līdzekļos pieejamās informācijas secināms, ka Baltkrievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas Kodoldrošības un radiācijas drošības departaments 2021. gada 21. decembrī izsniedzis licenci Baltkrievijas AES otrā reaktora darbības sākšanai.

Informācijā norādīts, ka pēc kodoldegvielas ievietošanas tiks veikta reaktora montāža, noblīvēšana un hidrauliskās pārbaudes.

Nākamais posms ir enerģijas ražošanas sākšana, reaktora pieslēgšana valsts energosistēmai un turpmākā ekspluatācija.

Par minētajām darbībām Baltkrievijai ir savlaicīgi jāinformē Latvijas institūcijas, taču līdz šim brīdim tas netika veikts starpvaldību līguma paredzētajā kārtībā, norāda VARAM.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laicīga informācija par Baltkrievijas AES kodoliekārtu stāvokļa maiņu nav saņemta. Līdz ar to ir uzskatāms, ka Baltkrievija nav ievērojusi starpvaldību līgumu, norāda VARAM.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm