tv3.lv

Baltijas eiroparlamentārieši optimistiski par Vācijas prezidentūru

Viens no galvenajiem uzdevumiem – jāpanāk kompromisi par lielo naudu: Eiropas Ekonomikas atjaunošanas plānu un bloka daudzgadu budžetu.

Eiropas Savienības prezidentūra rotē – ik pēc sešiem mēnešiem to uzņemas cita dalībvalsts, piemēram, 2015. gada pirmajā pusē prezidējošā valsts bija Latvija. Tagad, kad Vecajam kontinentam priekšā ir milzu izaicinājumi, sagadījies, ka Eiropas Savienības prezidentūra “iekritusi” ietekmīgākajai bloka valstij – Vācijai.

“Vēl nepieredzēta solidaritāte”, “Kopā”, “Eiropas atveseļošanai” – ar šādiem saukļiem Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien Eiropas Parlamenta deputātiem ieskicēja nākamo sešu mēnešu Vācijas prezidentūras stratēģiju un mērķus, lai izveidotu zaļu, novatorisku, ilgtspējīgu, digitālāku un konkurētspējīgāku Eiropu. Tas viss, protams, Covid-19 krīzes ēnā.

“Mums nevajag būt naiviem. Daudzās dalībvalstīs Eiropas pretinieki to vien gaida – izmantot šo krīzi saviem mērķiem. Mums vajag parādīt viņiem, ka Eiropas Savienības vērtība ir sadarbība,” sacīja Merkele.

Kanclere arī aicināja nekavēties ar 750 miljardu eiro vērtā Eiropas Ekonomikas atjaunošanas plānu, kas bija Eiropas Komisijas reakcija uz Merkeles un Francijas prezidenta Emanuela Makrona rosinājumu. Šis plāns un Savienības daudzgadu budžets līdz 2027. gadam sajūgti kopā un patlaban ir karstākais jautājums Briselē.

Baltijas valstu eiroparlamentārieši norāda, ka lielas bažas joprojām saistītas ar izdevumu pusi – finansējumu lauksaimniecībai un kohēzijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā gan Vācijas prezidentūra Baltijas valstīm varētu būt izdevīga. Līdzīgi ārpolitikas uzsvari, prasmīgs sarunvedējs un neto iemaksātājs kopēja bloka budžetā.

Parlamentārieši prognozē, ka vienošanos dalībvalstīm jūlijā varētu izdoties panākt – ja ne par visu pakotni, tad vismaz par Ekonomikas atjaunošanas plānu.

Eiroparlamentārieši akcentē, ka cīņa par Baltijas interesēm joprojām ir jāturpina. Nākamnedēļ gaidāms dalībvalstu vadītāju samits.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm