Baltais nams apstiprina sarunu turpināšanu ar Kremli

ASV Baltā nama nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans apstiprinājis, ka sakaru kanāli starp Vašingtonu un Maskavu joprojām ir atvērti neatkarīgi no Krievijas iebrukuma Ukrainā.

2022. gada 8. novembrī 10:25

Salivans norādīja, ka ASV interesēs ir saglabāt kontaktus ar Kremli, taču uzsvēra, ka ASV amatpersonām ir skaidrs, ar ko tām ir darīšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baltais nams ir atteicies noraidīt mediju ziņas, ka Salivans ved sarunas ar Krieviju nolūkā nepieļaut kodolieroču izmantošanu Ukrainā.

Laikraksts “The Wall Street Journal” ziņoja, ka Salivanam pēdējos mēnešos bijušas slepenas sarunas ar Krievijas Drošības padomes sekretāru Nikolaju Patruševu un Kremļa padomnieku ārpolitikā Juriju Ušakovu.

Augsta ranga ASV amatpersonas laikrakstam izteikušās, ka šajās sarunās apspriesti veidi, kā nodrošināties pret kodolieroču izmantošanu pret Ukrainu, taču sarunās nav apspriestas iespējas, kā izbeigt Krievijas uzsākto karu.

Salivans oktobrī brīdināja, ka jebkurai kodolieroču izmantošanai būtu katastrofiskas sekas Krievijai. Salivans raidorganizācijai NBC izteicās, ka augsta ranga ASV amatpersonas privātās sarunās ar Krievijas amatpersonām norādījušas uz iespējamās ASV atbildes vērienu.

ASV Nacionālās drošības padomes preses pārstāve Adrienna Vatsone atteicās apstiprināt mediju ziņas, norādot, ka “cilvēki apgalvo daudzas lietas”, savukārt Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs apsūdzēja Rietumu laikrakstus nepatiesas informācijas publicēšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču Baltā nama preses sekretāre Karīna Žana Pjēra pirmdien paziņoja, ka ASV patur tiesības risināt sarunas ar Krieviju, un Salivans pavēstīja, ka kontaktu saglabāšana ar Maskavu ir ASV interesēs.

Tiek uzskatīts, ka Salivans ir viens no augstākajiem ASV prezidenta Džo Baidena padomniekiem, kas joprojām atbalsta sarunu vešanu ar Krieviju.

Laikraksts “Washington Post” pagājušajā nedēļā ziņoja, ka augsta ranga ASV amatpersonas aicinājušas Kijivu demonstrēt gatavību sarunām ar Krieviju un atmest publisko noraidošo attieksmi pret sarunām ar diktatoru Vladimiru Putinu par kara izbeigšanu.

Salivans publiskā pasākumā Ņujorkā izteicās, ka Baidena administrācijai ir “pienākums ievērot atbildību”, un solīja sadarboties ar starptautiskajiem partneriem, lai sauktu pie atbildības tos, kas Ukrainā pastrādājuši kara noziegumus.

“Es tikko piektdien biju Kijivā, un man bija iespēja tikties ar prezidentu [Volodimiru] Zelenski un savu kolēģi Andriju Jermaku, ar militāro vadību, kā arī saņemt informāciju par to, kādus nāves un postījumu pakāpi izraisījis Putina karš pret šo valsti,” sacīja Salivans.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēdējos mēnešos pasaulē pieaugušas bažas, ka Krievija varētu ķerties pie kodolieroču izmantošanas, lai noturētu nelegāli anektētos Ukrainas reģionus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm