tv3.lv

Baidens pieķerts, nosaucot “Fox” reportieri par “stulbo k**es dēlu”

ASV prezidents Džo Baidens pēc Baltā nama pasākuma pirmdienas, 24. janvāra, pēcpusdienā pie “karstā mikrofona” dzirdēts nosaucam telekanāla “Fox” reportieri par “stulbo k**es dēlu”.

25. janvārī 11:28

Prezidenta rupjā piezīme izskanēja, kad žurnālisti, izejot no Baltā nama Austrumu zāles, pēc Baltā nama Konkurences padomes sanāksmes par centieniem pazemināt cenas izkliedza jautājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Fox” Baltā nama korespondents Pīters Dūsijs Baidenam uzdeva sekojošu jautājumu: “Vai jūs varētu atbildēt uz jautājumu par inflāciju – vai jūs domājat, ka inflācija ir politiska atbildība vidējā termiņā?”

“Tā ir lieliska vērtība – lielāka inflācija,” sacīja Baidens, iepriekš minēto teikumu papildinot ar rupjo piezīmi “kāds stulbs kuces dēls”.

Dūsijs “Fox” raidījumā sacīja, ka Baidens īsi pēc vārdu apmaiņas piezvanīja uz žurnālista tālruni, lai atvainotos par savu piezīmi. “Apmēram stundas laikā pēc šīs vārdu apmaiņas viņš piezvanīja uz manu mobilo tālruni un teica:” Tas nav nekas personisks, draugs. Viņš nolaida tvaiku un es to novērtēju. Mums bija jauka saruna pa telefonu,” sacīja Dūsijs.

Dūsijs sacīja, ka Baidenam paudis apņēmību no savas puses turpināt viņam uzdot negaidītus jautājumus, un prezidents uz šo komentāru atbildēja pozitīvi.

Dūsijs raidījumā “Fox” iepriekš pirmdien sacīja, ka jautājis Baidenam par inflāciju, jo prezidents, vaicāts par Krieviju un Ukrainu, uzsvēris – viņš neatbildīs uz jautājumiem ārpus tās dienas tēmas loka. Dūsijs arī sacīja, ka citiem žurnālistiem nācies viņam atstāstīt, ko Baidens teicis, jo pats neko nevarējis dzirdēt kliegšanas dēļ, Baltā nama darbiniekiem liekot presi atstāt telpu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV prezidents ir kļuvis arvien neapmierinātāks, pēdējās dienās publiski saskaroties ar smagiem jautājumiem. Kāds cits “Fox” Baltā nama korespondents Žaks Heinrihs jautāja Baidenam, kāpēc viņš gaida, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins spers pirmo soli attiecībā uz Ukrainu, uz ko Baidens zem deguna nomurminājis: “Cik muļķīgs jautājums.”

Iepriekš Baltā nama preses sekretāre Džena Psaki preses brīfingā žurnālistiem pirmdien sacīja, ka “prezidents ir parādījis, ka ciena preses brīvības vērtību”.

Psaki, kurai tika jautāts par 2008. gada republikāņu viceprezidenta kandidātes Sāras Peilinas tiesas prāvu pret “The New York Times”, sacīja, ka prezidents “šā gada sākumā acīmredzami spēra soli, lai nodrošinātu administrācijā iepriekš veikto darbību neatkārtošanos saistībā ar žurnālistiem”. Domājams, ka Psaki atsaucās uz Baidena Tieslietu departamenta politikas maiņu, solot vairs neizmantot reportieru ierakstus informācijas noplūdes izmeklēšanā.

Reportieru neapmierinātības pamatā ir divas lielas krīzes, ar kurām Baidena administrācija turpina cīnīties: pieaugošā inflācija un Krievijas iebrukuma Ukrainā izredzes. Tieši pirms prezidenta pirmdienas sanāksmes par cenu pazemināšanu Baidens sarīkoja videokonferenci ar Eiropas līderiem, lai pārrunātu bažas par Krievijas karaspēka palielināšanu pie Ukrainas robežas.

Baidens sestdien Kempdeividā notikušajā brīfingā apsprieda iespējas palielināt ASV karaspēka līmeni Baltijā un Austrumeiropā ar savām augstākajām militārajām amatpersonām. Pirmdienas, 24.janvāra, agrumā Pentagons paziņoja, ka 8500 ASV karavīru ir pastiprinātā gatavībā saistībā ar iespējamu karaspēka izvietošanu Austrumeiropā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts departaments samazināja darbinieku skaitu ASV vēstniecībā Ukrainā, liekot dažiem ASV ģimeņu locekļiem doties prom. Un pirmdien Baltais nams paziņoja, ka ASV pilsoņiem Ukrainu vajadzētu pamest nekavējoties un ka nav plānota militāra evakuācija, ja situācija vēl vairāk pasliktināsies.

Inflācija turpina vajāt arī Baltā nama administrāciju – patēriņa cenas 2021. gadā pieaugušas straujāk pēdējo 39 gadu laikā, un Baltais nams ir mēģinājis problēmu risināt, kā vien ir iespējams, tostarp ar tādiem pasākumiem kā cenu pazemināšana. Preses konferencē, kurā tika atzīmēts gads kopš viņa stāšanās amatā, Baidens sacīja: “Mums ir jāpanāk kontrole pār inflāciju”.

Inflācijas problēmai ASV jau ir bijušas politiskas sekas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu