tv3.lv

Baidens Baltajā namā ticies ar Cihanousku

ASV prezidents Džo Baidens trešdien Vašingtonas Baltajā namā ticies ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku un tās gaitā paudis atbalstu Baltkrievijas centieniem pēc demokrātijas.

2021. gada 28. jūlijā 22:58

“Man bija gods šorīt Baltajā namā tikties ar Cihanousku,” Baidens pavēstīja tviterī.

“Savienotās Valstis ir kopā ar Baltkrievijas tautu tās centienos pēc demokrātijas un vispārējām cilvēktiesībām,” norādīja ASV prezidents.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vizītes gaitā ASV Cihanouska jau tikusies ar Baidena administrācijas svarīgākajiem ārpolitikas cilvēkiem – valsts sekretāru Entoniju Blinkenu un nacionālās drošības padomnieku Džeikobu Salivanu.

Kā svētdien vēstīja laikraksts “Wall Street Journal”, atsaucoties uz sarunu dalībniekiem, Cihanouskas vizītes gaitā apspriestas nākamās ASV sankcijas pret Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu, un tās varot skart kālija un naftas sektorus.

Kā ziņots, pēc 9. augustā notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kurās par uzvarētāju kārtējo reizi tika pasludināts ilggadējais prezidents Lukašenko, Baltkrieviju pārņēma masu protesti, ielās izejot simtiem tūkstošiem cilvēku, kas bija sašutuši par rezultātu viltošanu.

Varasiestādes protestus nežēlīgi apspieda, un līdz ziemai tie pamazām apsīka.

Protestu laikā tika aizturēti vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Simtiem demonstrantu tika ievainoti, bet vairāki arī nogalināti.

Lukašenko sāncense Cihanouska, kas, pēc opozīcijas domām, ir patiesā vēlēšanu uzvarētāja, bija spiesta valsti pamest. Arī lielākā daļa pārējo opozīcijas līderu atrodas vai nu cietumā, vai trimdā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm