tv3.lv

Baidena administrācija bez maksas izdalīs sabiedrībai 400 miljonus medicīnisko masku

Baidena administrācija, sākot ar nākamo nedēļu, amerikāņiem bez maksas padarīs pieejamus 400 miljonus N95 masku ar mērķi ir ierobežot Covid-19 izplatību ASV.

19. janvārī 18:39

“Maskas, kas nāk no Stratēģiskā nacionālā krājuma, būs pieejamas vairākās vietējās aptiekās un kopienas veselības centros. Šī ir lielākā individuālo aizsardzības līdzekļu izvietošana ASV vēsturē,” sacīja amatpersona, piebilstot, ka programma “pilnībā sāks darboties līdz februāra sākumam”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cilvēkiem, kuri vēlas paņemt bezmaksas maskas, jāzina, ka vienai personai pienāksies tikai trīs, sacīja Baltā nama amatpersona.

400 miljoni neķirurģisko N95 masku veido vairāk nekā pusi no 750 miljoniem, kas glabājas ASV stratēģiskajā nacionālajā krājumā, un šis skaitlis ir trīskāršojies pagājušā gada laikā, jo Baltais nams centās palielināt rezerves. ASV Slimību kontroles un profilakses centri nesen paziņoja, ka labi pieguļoši respiratori, ko apstiprinājis Nacionālais darba drošības un veselības institūts, piemēram, N95 maskas, piedāvā “augstāko aizsardzības līmeni” pret Covid-19.

Administrācijas solis nāk, kad ASV cīnās ar nepieredzētu Covid-19 gadījumu pieaugumu. Saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem pagājušajā nedēļā katru dienu tika ziņots par vidēji vairāk nekā 750 000 jaunu Covid-19 infekcijas gadījumu.

Šā mēneša sākumā CDC mainīja masku vadlīnijas, lai ieteiktu cilvēkiem “valkāt pēc iespējas labāku aizsargmasku, kas labi der un kuru valkā pastāvīgi”.

“Auduma maskas ir vien nedaudz labākas par sejas dekorāciju. Izplatoties omikronam, tām nav vietas uz mūsu sejas,” “CNN” medicīnas analītiķe doktore Leana Vena, neatliekamās palīdzības ārste un Džordža Vašingtona Universitātes Milkenas institūta Publiskās skolas viesprofesore veselības politikas un pārvaldības jomā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Papildus maskām federālā valdība ir arī klusi atvērusi savu vietni, lai reģistrētos bezmaksas Covid-19 testiem, ļaujot cilvēkiem pasūtīt ne vairāk kā četrus testus, kas tiek nosūtīti tieši uz viņu mājsaimniecību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm