tv3.lv

“Azovstaļ” diennaktī ir atstājuši ap 1000 Ukrainas karavīru

18. maijā 16:18

Ostas pilsētā Mariupolē esošo tērauda rūpnīcu “Azovstaļ” ir atstājuši ap 1000 Ukrainas kaujinieku. Karavīru izvešana uz Krievijas okupētajām teritorijām sākās naktī uz pirmdienu.

Mariupoles metalurģiskās rūpnīcas “Azovstaļ” milzīgā teritorija bija kļuvusi par pēdējo šīs Ukrainas ostas pilsētu aizstāvju bastionu, gandrīz trīs mēnešus turoties pretim okupantu pārspēkam un vairāk nekā 10 000 Krievijas karaspēkam neļaujot uzbrukt citur Donbasā.

Nedēļas sākumā Kijiva paziņoja, ka šeit esošie Ukrainas karavīri ar uzviju izpildījuši komandieru uzdevumus un sākusies “Azovstaļ” cietokšņa aizstāvju evakuācija.

Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Igors Konašenkovs paziņojis – kopš pirmdienas “padevušies gūstā” 959 Ukrainas karavīri, kas atradās rūpnīcā “Azovstaļ”, tostarp 80 ievainotie, un 51 ievainotais nogādāts slimnīcā Krievijas okupētajā Novoazovskā.

No tiem, kas kopumā līdz šim padevušies gūstā, pagājušajā diennaktī bijuši 694 Ukrainas karavīri, kuru vidū ir 29 ievainotie, sacījis Konašenkovs. Iepriekš naktī no 16. uz 17. maiju 53 smagi ievainotie karavīri pārvesti uz slimnīcām, bet 211 aizstāvji uz nometni, abām cilvēku grupām nonākot Krievijas okupētajās teritorijās.

Ukraina paudusi, ka tās kaujinieki tika izvesti no rūpnīcas un nogādāti uz bijušo soda koloniju ienaidnieka kontrolētajā teritorijā.

Iepriekš Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maliāra sacīja, ka turpinās sarunas par kaujinieku atbrīvošanu, kā arī ir plāni glābt kaujiniekus, kuri joprojām atrodas rūpnīcā. Šie karavīri izmisīgos apstākļos daudzas nedēļas iepriekš pretojās Krievijas karaspēka virzībai uz priekšu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir paziņojis, ka evakuācijas misija turpinās. To uzrauga militārie un izlūkdienestu virsnieki. Šajā operācija iesaistīti ietekmīgākie starptautiskie starpnieki.

Kā veicas Ukrainas sarunās ar Krieviju?

Krievijai un Ukrainai ir bijušas sarunas par vienošanos, ar kuru karavīri varētu pamest tērauda rūpnīcu, taču daudzas detaļas par šo darījumu nav publiski pieejamas, tostarp vai un cik cīnītāju vēl atrodas rūpnīcas teritorijā.

Kremlis paziņojis, ka pret ieslodzītajiem izturēsies atbilstoši starptautiskajiem standartiem. Tikmēr Ukraina ir paziņojusi, ka vēlas ieslodzīto apmaiņu.

Krievijas vēstnieka vietnieks ANO Dmitrijs Poļanskis “Twitter” paziņojis, ka nekāds darījums nepastāv. “Azovieši padevās bez nosacījumiem”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Krievijas varas ziņu aģentūra “TASS” vēsta, ka Krievijas komiteja plāno nopratināt Ukrainas karavīrus, no kuriem daudzi ir “Azov” bataljona locekļi, kā daļu no tā, ko Maskava dēvē par “Ukrainas režīma noziegumiem”.

Viens no Krievijas sarunvedējiem sarunās ar Ukrainu ir Leonīds Sluckis, kurš evakuētos kaujiniekus nosauca par “dzīvniekiem cilvēka veidolā” un sacīja, ka viņiem ir jāizpilda nāvessods.

Krievija paziņojusi, ka kopumā miera sarunās ar Ukrainu nav notikusi nekāda virzība, un Kijeva izrāda nevēlēšanos tās turpināt. Kijivas puse uzsver, ka sarunās šobrīd ir pauze – tās iesaldētas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm