tv3.lv

”Azov” komandieris telefonsarunā sievai sacījis, ka apstākļi gūstā ir apmierinoši

Ukrainas Nacionālās gvardes atsevišķās īpašo uzdevumu vienības ”Azov” komandieris majors Deniss Prokopenko telefonsarunā sievai pavēstīja, ka Krievija sagūstītajiem Ukrainas kaujiniekiem nodrošina apmierinošus apstākļus.

”Azovstaļ” rūpnīcas aizstāvim Denisam Prokopenko bija iespēja īsā telefonsarunā parunāt ar sievu Jekaterinu. Nav zināms, vai viņš varēja runāt brīvi, – vēsta britu izdevums ”The Guardian”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņš teica, ka viņam klājas labi, un jautāja, kā [klājas] man. No citiem avotiem esmu dzirdējusi, ka apstākļi ir vairāk vai mazāk apmierinoši. Viņus baro, dod ūdeni,” pēc telefonsarunas ar vīru sacījusi Jekaterina.

”Apstākļi ir atbilstoši prasībām, un šajā neilgajā laika periodā viņi nav saskārušies ar vardarbību. Kas būs tālāk, mēs, protams, nezinām, taču tagad ir trešās puses – ANO un Sarkanais Krusts – kas kontrolē situāciju.”

Kā vēsta laikraksts ”Ukrainska Pravda”, lielākā daļa ievainoto “Azov” vienības cīnītāju atrodas cietumā Elenovkas ciemā, bet nelielāka grupa smagi ievainoto karavīru ievietoti slimnīcā Novoazovskas pilsētā Doneckas apgabala okupētajā daļā.

Kā Jekaterina norādījusi ”The Guardian”, cik viņai zināms, neviens no ukraiņu cīnītājiem netika aizvests uz Krieviju.

Jekaterina Prokopenko ir nodibinājusi neatkarīgu organizāciju ”Azovstaļ” aizstāvju atbalstam. Organizācijas mērķis ir iestāties ne tikai par ”Azov” vienības kareivju, bet arī par Ukrainas spēku jūras kājnieku, robežsargu un policistu interesēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Organizācijas mērķis – organizēt ikdienas telefonsarunas ar sagūstītajiem, atmaskot Krievijas viltus ziņas par mūsu puišiem, nodrošināt viņiem apmierinošus apstākļus: gultu, zāles, ūdeni un ēdienu, kā arī aģitēt par viņu ātrāku atbrīvošanu,” skaidro Jekaterina.

Pēc izdevuma ”The Guardian” informācijas, vismaz 1000 Ukrainas cīnītāju, tai skaitā bataljona ”Azov” cīnītāju, pagājušajā nedēļā tika pārvietoti uz Krievijas kontrolēto Ukrainas teritoriju. Pēc tam Krievijas karaspēks sagrāba ”Azovstaļ” metalurģijas rūpnīcu Mariupolē.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm