tv3.lv

Avoti: Vācijas valdība atliek parlamenta balsojumu par 100 miljardu eiro investīcijām armijā

Vācijas valdība ir nolēmusi atlikt parlamenta balsojumu par 100 miljardu eiro investīcijām armijā, atsaucoties uz vairākiem avotiem, pirmdien vēsta ziņu aģentūra DPA.

16. maijā 19:20

Investīciju plāns, par ko tika paziņots pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, acīmredzot izņemts no Vācijas parlamenta darba kārtības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vācijas kanclera Olafa Šolca valdībā, ko veido sociāldemokrāti (SPD), zaļie un brīvie demokrāti (FDP), sākušās domstarpības par investīciju plānu, atklāja kristīgo demokrātu (CDU) deputāts Matiass Midelbergs.

Konservatīvie iesaistīti šajās sarunās, jo viņiem būs jāatbalsta labojums konstitūcijā, lai valdības plāns tiktu īstenots.

Midelbergs atklāja, ka domstarpības radušās par konstitūcijas tekstu un apņemšanos izpildīt NATO izvirzīto mērķi un ieguldīt aizsardzībā 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Vācijas valdība plāno tuvākajos gados investēt armijā 100 miljardus eiro. Lai sagādātu šo summu no aizdevumiem, nepieciešams izdarīt grozījumu konstitūcijā, kam vajadzīgs divu trešdaļu deputātu atbalsts. Valdošajai koalīcijai tik daudz deputātu parlamentā nav. Rezultātā tika sāktas sarunas ar konservatīvajiem, kas ilgst jau vairākas nedēļas.

Konservatīvie galvenokārt uzstāj uz juridisku precizējumu, ka īpašais fonds tiks izmantots tikai Bundesvēram, nevis citiem ar aizsardzību saistītiem projektiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm