“Auto lēcēji” pēdējo reizi sacenšas trasē pirms tās nojaukšanas

Angmeringas sacīkšu trase Anglijā kļuvusi īpaši pazīstama pasaulē ar netradicionālu disciplīnu – auto lēkšanu. Diemžēl nedēļas nogalē tika aizvadīts pēdējais lēkšanas čempionāts, jo trasi uz visiem laikiem slēgs, lai atbrīvotu vietu dzīvojamo ēku kompleksam, vēsta “900 sekundes”.

4. oktobrī 7:20

Daļa britu autosporta vēstures tiek zaudēta, tādēļ trako sacīkšu fani nolēma aiziet ar vērienu un kārtīgi aizvadīt pēdējās sacensības simtiem līdzjutēju klātbūtnē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dažkārt cilvēki brīnās, kādēļ arī autosportā sacensību dalībnieku pie stūres sauc par pilotu. Šeit gan tam ir tiešs pamatojums, jo uzvar tas, kurš veiksmīgi, izmantojot rampu un lidojot, ticis pāri novietotiem veciem un sadauzītiem spēkratiem.

Svarīgākais, kas likts uz spēles, ir braucēju reputācija – sanākusī publika nepiedod apstāšanos pie rampas vai minstināšanos. Lielākos aplausus saņem tās automašīnas, kas gāzes pedāli neatlaiž ne mirkli un veiksmīgi piezemējas otrā pusē.

Katrs lēciens tiek vērtēts pēc auto uzņemtā augstuma lēcienā, attāluma un, protams, cilvēku reakcijas.

Neviļus pats labākais lēcējs startēja kā pēdējais, kas bija kā labs noslēgums sacensībām – tas bija pieredzējušais Kevins Lordigs. Piezemēšanās brīdī gan viņš nedaudz traumēja muguru. Tomēr nākamgad tituls viņam jāaizstāv nebūs, jo jau drīzumā šajā trasē ieradīsies buldozeri un smagā tehnika.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm