tv3.lv

Austrumukrainā karojuši vismaz 10 tūkstoši Krievijas pilsoņu, ziņo Kijeva

Karā Donbasā piedalījušies vismaz 10 tūkstoši Krievijas karavīru, pavēstījais Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes Informācijas un analīzes centra priekšsēdētāja vietnieks Volodimirs Poļevojs.

2014. gada 9. septembrī 11:18

“Atbilstoši mūsu izlūkdienesta datiem konfliktā Donbasā līdz šodienai gājuši bojā aptuveni divi tūkstoši Krievijas pilsoņu, kas vienā vai otrā veidā bija piedalījušies šajā konfliktā. Ievainoto skaitu mēs varam aplēst tikai aptuveni, pareizinot šo skaitli četras reizes, un –  tad tie ir 8000. Vismaz 10 tūkstoši cilvēku ir piedalījušies šajā konfliktā Donbasā,” sacīja amatpersona.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ievainotie krievi tiek “slēpti” armijas hospitāļos Sanktpēterburgā, Rostovā pie Donas, Volgogradā un Jeiskā, kā arī civilajos medicīnas centros šajās pilsētās, pauda V. Poļevojs.

“Šodien mēs fiksējam tendenci, ka ievainotie tiek nosūtīti un Krievijas Federācijas slēgtajiem armijas garnizoniem, kur ir noteikts piekļuves režīms, tur netiek laisti nedz žurnālisti, nedz radinieki,” sacīja V. Poļevojs, piebilstot, ka Krievijas varasiestādēm tādējādi izdodas noslēpt patiesos datus par kritušajiem un ievainotajiem krieviem.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus.

Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.

Vēl februārī Krievija okupēja Krimas pussalu, bet martā to anektēja, pasludinot par Krievijai piederošu teritoriju.

Krievijas karaspēka regulārās daļas 27. augustā iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē. Šobrīd tās atrodas jau pie Mariupoles.

Ukrainas amatpersonas ziņojušas, ka lielas Krievijas armijas regulārā karspēka vienības, arī tanku vienības, piedalījušās kaujās pie Ilovajskas un Luhanskas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm