tv3.lv

Austrija pieļauj iespēju uz Ukrainu nosūtīt karavīrus

Lai atbalstītu miera uzturēšanas misiju, Austrija varētu nosūtīt karavīrus uz Ukrainu, paziņojis Austrijas aizsardzības ministrs Geralds Klugs, atgriežoties no NATO samita Velsā. Viņš skaidroja, ka karavīrus uz Austrumukrainu varētu sūtīt tad, ja noslēgtais pamiers izrādītos noturīgs.

2014. gada 8. septembrī 13:54

“Austrijas armijai ir eksperti, kuri varētu palīdzēt, ja būtu tāds lūgums,” norādīja G. Klugs.

Portāls SKATIES jau vēstīja, ka svētdien vakarā un naktī uz pirmdienu turpinājies Krievijas armijas un vietējo kolaborantu bandu uzbrukums Mariupolei – lielākajai Ukrainas Azovas jūras piekrastes pilsētai. Par to ziņoja Doņeckas apgabala gubernatora padomnieks Konstantīns Batozskis un brīvprātīgo bataljona “Azov” pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko padomnieks, bijušais iekšlietu ministrs Jurijs Lucenko pēc samita Velsā pavēstījis, ka piecas NATO dalībvalstis – ASV, Norvēģija, Polija, Francija un Itālija – esot apsolījušas Ukrainai piegādāt modernu bruņojumu, vēstīja ziņu aģentūra UNIAN. Tomēr vēlāk četras NATO dalībvasltis noliegušas, ka būtu solījušas ieroču piegādes. Piektā Lucenko minētā valsts – Francija – atteikusies komentēt šo paziņojumu.

Viesojoties NATO samita laikā Velsā, Ukrainas prezidents Petro Porošenko intervijā BBC norādījis, ka lūdzis NATO piegādāt precīzus ieročus. ”Jāsaprot, ka mums šie ieroči ir nepieciešami lai aizsargātos, nevis uzbruktu. Mums tie ir nepieciešami, lai mēs varētu izveidot Eiropas līmeņa drošības sistēmu,” norādīja Ukrainas prezidents.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm