tv3.lv

Austrālijā sabiedrībai atklāj “Stāstu sienu” – uz nomaļas klints saglabājušos sienu zīmējumus

Austrālijā plašākai sabiedrībai atklāti sienu zīmējumi, kas saglabājušies uz nomaļas klints Kvīnslendas štata rietumos, līdz ar ko apkaimei radušies grandiozi plāni, piemēram, moderna pētniecības centra izveide, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

2020. gada 1. decembrī 9:40

Ilgu laiku šī teritorija tika izmantota kā zeme lauksaimniecībai un ganībām. Taču pēc tā dēvētās “Stāstu sienas” atrašanas tā nodota pamatiedzīvotāju kopienām un organizācijām. Tad arī sākās atjaunošanas process, un tagad klinti ar zīmētu, tūkstošiem gadu senu pagātni var apskatīt arī citi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz aptuveni 200 metrus garās klinšu sienas redzamas visdažādākās lietas, no vienkāršiem roku nospiedumiem, līdz vietējo emu attēlojumiem un agrīniem stāstiem.

Tagad, kad pati siena atjaunota un vide ir droši pieejama viesiem, sākta arī mācību centra plānošana. Tajā plānots ieguldīt vairākus miljonus dolāru, lai izglītotu cilvēkus par vietējo un pamatiedzīvotāju kultūru.

Tāpat centra izveidē plānots izmantot tikai vietēji iegūstamos materiālus – galvenokārt koku, ko sola sagādāt no tuvākās apkārtnes.

Austrālijā patlaban arvien biežāk dažādas teritorijas tiek nodotas pamatiedzīvotāju projektu attīstībai. Tostarp “900 sekundes” arī nesen vēstīja, ka netālu no Pērtas par pastaigu taku varētu tikt pārvērsta kāda šoseja, kas ir tūristu iecienīta un stiepjas caur vietējo vidū par “svētām” dēvētām zemēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm