Aukstuma viļņa dēļ salā Afganistānā nosaluši 166 cilvēki

Aukstuma vilnī, kas pārņēmis nabadzībā slīgstošo valsti, Afganistānā nosaluši vismaz 166 cilvēki, sestdien paziņoja amatpersonas.

28. janvārī 15:37

Kopš 10.janvāra sals Afganistānā sasniedzis pat mīnus 33 grādus pēc Celsija skalas, kā arī bijusi plaša snigšana, apledojums un regulāri elektrības pārrāvumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Palīdzības aģentūras pirms aukstuma viļņa brīdināja, ka vairāk nekā puse no Afganistānas 38 miljoniem cilvēku dzīvo badā, bet četriem miljoniem bērnu ir nepietiekams uzturs.

Katastrofu pārvaldības ministrija sestdien paziņoja, ka nedēļas laikā sala upuru skaits pieaudzis par 88 un sasniedzis 166. Dati balstīti informācijā, kas saņemta no 24 provincēm, bet par pārējām desmit Afganistānas provincēm informācijas nav.

Nāves saistītas ar plūdiem, ugunsgrēkiem un gāzes noplūdēm no sildītājiem, informēja ministrijas pārstāvis Abdulrahmans Zahids.

Cietušas apmēram simt māju, kā arī aukstumā gājuši bojā 80 000 mājlopu, kas ir būtisks iztikas avots Afganistānā.

Pasaules Veselības organizācija šonedēļ paziņoja, ka vismaz 17 cilvēki gājuši bojā vienā ciemā Badahšānas provincē Afganistānas ziemeļaustrumos “akūtas elpceļu infekcijas” uzliesmojuma dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Afganistāna piedzīvo otro ziemu kopš talibu režīma atgriešanās pie varas un ASV atbalstīto spēku aiziešanas no valsts.

Kopš tā laika krasi samazinājusies ārvalstu palīdzība un ASV iesaldējušas Afganistānas centrālās bankas aktīvus, vairojot vienu no pasaulē plašākajām humānajām krīzēm.

Talibi pagājušajā nedēļā aizliedza sievietēm strādāt arī humānās palīdzības grupās, tādēļ daudzas no tām apturēja darbību. Pēc tam talibi atļāva nevalstisko organizāciju darbiniecēm veselības jomā atsākt darbu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm