ASV valsts sekretārs Kijevā aicina Maskavu pārtraukt eskalēt konfliktu Ukrainā

Pirmie soļi Ukrainas konflikta atrisināšanā jāsper Krievijai. Tā paziņojis ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons, apliecinot, ka arī jaunā ASV administrācija netic Kremļa proponētajam, ka Ukrainā notiekošajam ar Krievijas agresiju nav nekāda sakara.

2017. gada 10. jūlijā 21:01

ASV valsts sekretāram šis ir aizņemts laiks – pēc dalības G20 samitā Hamburgā, kur aizvadīta tikšanās ar Krievijas prezidentu un ārlietu ministru, Rekss Tilersons tālāk devās uz Kijevu, lai tiktos ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukraina arī bija viens no galvenajiem sarunu tematiem tikšanās laikā ar Putinu un Lavrovu. Tilersona paustais svētdien, 9. jūlijā, Kijevā apliecina, – lai arī ASV prezidenta administrācija mainījusies, Vašingtonas pozīcija ir nelokāma.

Rekss Tilersons
ASV valsts sekretārs

Ir nepieciešams, lai Krievija sper pirmos soļus situācijas deeskalācijā Ukrainas austrumos. Tai jāievēro uguns pārtraukšana, jāatvelk smagā artilērija un jāļauj EDSO novērotājiem veikt savus pienākumus.

 

Tas kliedē jebkādas bažas, ka ASV varētu atmaigt un sākt izlikties ticam Kremļa uzturētajai versijai, ka Krievija Ukrainā nemaz nekaro.

Tai pašā dienā Tilersons jau devies uz Stambulu un tur ticies ar vēl vienas problēmvalsts līderi, Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm