ASV un Eiropas valstis aicina savus pilsoņus nekavējoties pamest Krieviju

Pēc Bulgārijas un Polijas, arī ASV un Igaunija aicina savus pilsoņus pamest Krieviju. Šādi rīkoties iesaka arī Latvijas Ārlietu ministrija.

28. septembrī 14:50

ASV vēstniecība Maskavā izplatījusi aicinājumu tās pilsoņiem neapmeklēt Krieviju, bet šobrīd tur esošie tiek lūgti nekavējoties doties prom.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“ASV pilsoņiem vajadzētu atturēties no ceļošanas uz Krieviju, un tiem, kas dzīvo Krievijā vai ceļo uz Krieviju, nekavējoties jāpamet Krievija, kamēr saglabājas ierobežotas komerciālās ceļošanas iespējas,” teikts paziņojumā.

Pēc tam, kad Krievijas valdība izsludināja mobilizāciju karam Ukrainā, Krievijas puse varot atteikties atzīt ASV pilsonību dubultpilsoņiem, liegt viņiem piekļuvi ASV konsulārajai palīdzībai, neļaut viņiem atstāt Krieviju, kā arī iesaukt dubultpilsoņus militārajā dienestā.

Var aizturēt, pārbaudīt un neizlaist no valsts

ASV Vēstniecība arī uzsver, ka komerciālo lidojumu iespējas uz Krieviju pašlaik ir ārkārtīgi ierobežotas un bieži vien nav pieejamas īsā laikā. Tāpēc ASV pilsoņiem ieteikts izmantot sauszemes maršrutus.

Arī Polijas Ārlietu ministrija atgādinājusi par tiešo lidojumu pārtraukšanu starp Poliju un Krieviju, kā arī brīdina, ka poļus Krievijā var piespiedu kārtā aizturēt, pārbaudīt viņu mobilos tālruņus un dubultpilsonības gadījumā neizlaist no valsts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ārlietu ministrija iesaka atturēties no jebkādiem braucieniem uz Krievijas Federāciju saistībā ar karu Ukrainā un Krievijas varas iestāžu atzīšanu Poliju par nedraudzīgu valsti,” teikts vēstījumā Polijas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

“Sakarā ar ievērojamu Polijas diplomātiskā un konsulārā personāla skaita samazināšanos Krievijā, iespēja sniegt tiešu konsulāro palīdzību Polijas pilsoņiem ir ļoti ierobežota,” uzsver ministrija. Tāpēc Polijas pilsoņiem, kuri atrodas Krievijas Federācijas teritorijā, ieteikts atstāt tās teritoriju.

Igaunijas Ārlietu ministrija aicinājusi savus pilsoņus nedoties uz Krieviju, ja vien tas nav absolūti nepieciešams, un pilnībā izvairīties no ceļošanas uz teritorijām, kas robežojas ar Ukrainu.

Dubultpilsoņus Krievija uzskata par saviem pilsoņiem

“Dubultpilsoņiem (Igaunijas un Krievijas) jārēķinās, ka Krievijas Federācija viņus Krievijā uzskata par Krievijas pilsoņiem, un Igaunijas iespējas sniegt konsulāro palīdzību ir ierobežotas,” uzsver ministrijā.

Arī Latvijas Ārlietu ministrija valstspiederīgos aicina neapmeklēt Krieviju vai arī iespējami ātrāk to pamest.

“Ņemot vērā pret Krievijas Federāciju ieviestās starptautiskās sankcijas, iespējamo drošības situācijas pasliktināšanos, kā arī ierobežotās izbraukšanas iespējas, aicinām Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju. Tos valstspiederīgos, kas šobrīd tur atrodas, aicinām iespējami ātrāk atgriezties Latvijā!” teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm