tv3.lv

ASV prezidents atzinīgi vērtē Igaunijas devumu NATO

Igaunijas galvaspilsētā  sākusies ASV valsts prezidenta Baraka Obamas oficiālā vizīte. ASV prezidenta un Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa preses konferencē, Obama paziņoja ka ASV pilnībā atbalsta Igauniju drošības jautājumā, pastiprinot ASV gaisa spēku un izpletņlēcēju vienību klātbūtni.

2014. gada 3. septembrī 17:49

ASV prezidents norādīja, ka Igaunijas Emarī gaisa spēku bāze ir ideāla vieta, lai izvietotu to kontingentu, kuru nosūtīs NATO dalībvalstis, lai sagatavotu ātrās reaģēšanas spēkus Baltijas reģiona drošības nostiprināšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Obama minēja Igauniju kā piemēru pašas ieguldījumam kolektīvajā drošībā, kuram vajadzētu sekot arī citām NATO dalībvalstīm.

Šie vārdi ir ļoti zīmīgs mājiens Latvijai, jo mūsu valsts ilgstoši nav spējusi pieņemt politisku lēmumu par NATO noteikto valsts ieguldījumu aizsardzības nozarē. Latvija šobrīd aizsardzības sfērai velta tikai 0,9% no IKP un neraugoties uz nemitīgajiem aicinājumiem palielināt sabiedroto militāro klātbūtni Baltijas reģionā, NATO prasības gatavojas izpildīt tikai līdz 2020.gadam.

Vēlāk  ASV prezidents paziņoja, ka ikviena NATO dalībvalsts nepieciešamības gadījumā tiks aizstāvēta atbilstoši NATO līguma piektajam pantam, un uzsvēra, ka Tallinu, Rīgu un Viļņu ir tikpat svarīgi aizsargāt kā Berlīni, Parīzi un Londonu.

Turklāt tādas valstis kā Latvija, Igaunija un Lietuva nav pēcpadomju teritorijas, bet gan suverēnas un neatkarīgas nācijas kurām ir tiesības pieņemt savus neatkarīgus lēmumus. Tā sacīja sacīja Obama.

Vairāk skatieties LNT ziņās šovakar plkst. 20:00

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm