ASV pret Covid‑19 pilnībā vakcinēti puse iedzīvotāju

Puse ASV iedzīvotāju tagad ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19, atbildē uz delta variantu pieaugot vakcinācijas tempiem, piektdien paziņoja Baltā nama administrācija.

2021. gada 7. augustā 10:50

“50% (visu vecumu) amerikāņu tagad ir pilnībā vakcinēti. Tā turpināt!” tviterī rakstīja Baltā nama Covid-19 datu direktors Sairuss Šahpars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas nozīmē, ka vairāk nekā 165 miljoni cilvēku ASV ir saņēmuši vai nu abas “Moderna” vai “Pfizer” vakcīnu devas, vai “Johnson & Johnson” vakcīnu, kas nodrošina pilnīgu vakcināciju ar vienu devu.

Puse pieaugušo amerikāņu tika pilnībā vakcinēti līdz maija beigām.

ASV prezidents Džo Baidens ir aicinājis amerikāņus vakcinēties pret Covid-19 jau kopš savas inaugurācijas janvārī, bet šiem aicinājumiem bija spītīga pretestība, sevišķi valsts konservatīvajos rajonos, un vakcinācijas temps aprīlī krasi kritās.

Agresīvā vakcinācijas programma bija radījusi cerības, ka vasarā vismaz daļēji notiks atgriešanās pie normālas dzīves, bet tam šķēršļus radīja jaunā koronavīrusa delta variants.

Baidena administrācija ir lūgusi visus federālos darbiniekus vakcinēties vai divreiz nedēļā veikt Covid-19 testu. Baidens piektdien deva mājienu, ka tuvākajās dienās gaidāmi jauni pasākumi.

ASV ir Covid-19 pandēmijas vissmagāk skartā valsts ar 615 000 nāves gadījumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm