ASV pieņemas spēkā tropu vētra Freds

Pirmdienas, 16. augusta, rītā ASV pastiprinājusies tropu vētra Freds, maksimālajam vēja ātrumam sasniedzot gandrīz 60 jūdzes stundā, ziņo ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC).

2021. gada 16. augustā 19:00

Vētra virzās pāri Meksikas līcim, un gaidāms, ka pirmdienas, 16. augusta, pēcpusdienā vai agrā vakarā pēc vietējā laika tā nokļūs Floridas rietumos, radot spēcīgu nokrišņu daudzumu un potenciāli bīstamu negaisu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paredzams, ka atsevišķās vietās Floridā līdz otrdienai, 17. augustam, būs spēcīgas lietusgāzes un vējš. Ir arī iespējams, ka vētra var radīt “viesuļvētru jeb pat divas”.

Nacionālā meteoroloģiskā dienesta Doplera radara dati liecina, ka Freds virzās uz ziemeļiem ar ātrumu 10 jūdzes stundā.

Tropu vētras vēji mēdz sasniegt līdz pat 90 jūdzēm no vētras centra.

Paredzams, ka Freds pakāpeniski vājināsies, bet Alabamas štata un dažas Džordžijas un Tenesī štatu daļas līdz otrdienai, 17. augustam, var piemeklēt spēcīgs lietus.

Freds izveidojās uz dienvidiem no Puertoriko, pagājušajā nedēļā dodoties pāri Hispaniolai. Lai arī sākotnē šķita, ka vējš sāk pierimt, svētdienas rītā vētra atguva spēkus. Brīdinājums saistībā ar vētras draudiem vietām ASV nozīmē, ka nākamajās 36 stundās tajās pastāv “dzīvībai bīstama applūšanas draudi, ko rada ūdens pieaugums iekšzemē no piekrastes līnijas”. Personām, kas atrodas šajās zonās, ieteikts veikt “visas nepieciešamās darbības, lai aizsargātu dzīvību un īpašumu no ūdens straumes” un citiem potenciāli bīstamiem apstākļiem. Vairāku piekrastes apgabalu skolu rajoni pirmdien atcēla nodarbības.

Alabamas štata gubernatore Keja Īvija sestdien, 14. augustā, paziņoja, ka viņas administrācija uzrauga situāciju un “vajadzības gadījumā būs gatava rīkoties valstiskā līmenī”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm