tv3.lv

ASV pieaugošā saspīlējuma Ukrainā dēļ izsludina paaugstinātu gatavību 8500 karavīriem

ASV pieaugošā saspīlējuma Ukrainā dēļizsludinājusi paaugstinātu gatavību 8500 karavīriem, kas ir gatavi doties uz Eiropu, ja vajadzēs. vēsta “900 sekundes”.

25. janvārī 7:44

Kā uzsver Pentagona pārstāvji, šīs patlaban ASV dislocētās vienības ir gatavība doties uz Eiropu, ja būs tāda nepieciešamība. Lielākā daļa šo karavīru tiktu izmantoti, lai atbalstītu NATO Reaģēšanas spēkus, ja tos vajadzētu aktivizēt. Tāpāt reaģēšanas gatavībā ir Eiropā jau bāzētās ASV vienības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Džons Kērbijs
Pentagona preses sekretārs

“Kā daļu no saistībām Aizsardzības departaments uztur nozīmīgus kaujas spējīgus spēkus Eiropā, lai atturētu no agresijas un uzlabotu alianses spēju aizstāvēt sabiedrotos un, ja nepieciešams, sakaut agresiju.”

Arī NATO ir paziņojusi, ka nosūta iznīcinātājus un kuģus sava austrumu flanga aizsardzības pastiprināšanai.

ASV prezidents Džo Baidens videosarunā ar sabiedrotajiem Eiropā pirmdien centās uzturēt Rietumvalstu vienotību pret Krievijas spiedienu. Baidens pirmdien paziņoja, ka starp Rietumvalstīm pastāv “pilnīga” vienotība, lai atturētu Krieviju no iebrukuma Ukrainā.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sacīja, ka “līderi vienojās par starptautiskas vienotības svarīgumu augoša Krievijas naidīguma priekšā”. Tikmēr Vācijas kanclers Olafs Šolcs atzina, ka “redzamas deeskalācijas īstenošana ir Krievijas ziņā”.

Savukārt NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs brīdinājis par “nopietnu cenu”, ja notiktu “jebkāda tālāka agresija” no Maskavas puses pret Ukrainu.

Krievija ir koncentrējusi 100 000 karavīru Ukrainas robežas tuvumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm