ASV nosaka sankcijas pret Venecuēlas naftas kompāniju

Ārvalstu ziņu uzmanības centrā otrdienas rītā nokļuvusi politiskā krīze Venecuēlā. Pastiprinoties nestabilitātei šajā Dienvidamerikas valstī, Amerikas Savienotās Valstis iepriekšējās dienas vakarā noteikušas sankcijas pret Venecuēlas valsts naftas kompāniju, tādējādi cenšoties pastiprināt spiedienu pret prezidentu Nikolasu Maduro.

2019. gada 29. janvārī 10:49

ASV uzskata, ka sankcijas neļaus Maduro novirzīt vairāk resursu no Venecuēlas uz ārvalstīm. Esošā situācija izraisījusi bažas par naftas cenu kāpumu pasaules, tostarp arī Eiropas tirgos. Tomēr Amerikas Savienotās Valstis sola izsniegt pagaidu licences, lai nodrošinātu, ka naftas pārstrādes rūpnīcas, kas ir atkarīgas no Venecuēlas jēlnaftas, varētu turpināt naftas pirkšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stīvens Mnučins
ASV finanšu ministrs

Mēs uzskatām, ka naftas rezerves ir pietiekamas, lai šīs rūpnīcas, kas ir atkarīgas no Venecuēlas naftas piegādēm, varētu sameklēt citus avotos, no kā iepirkt naftu. Šis ir diplomātisks un ekonomisks solis, lai panāktu situācijas uzlabošanos. Mēs redzam, ka 3-4 miljoni cilvēku jau ir aizbēguši uz kaimiņvalstīm un esošā situācija ir drauds gan ASV, gan visai starptautiskajai sistēmai.

Arī Eiropas Savienības valstu līderi paziņojuši, ka spers turpmākus soļus, ja Venecuēlā tuvāko dienu laikā netiks izsludinātas jaunas vēlēšanas. Tikmēr Venecuēlā turpinās masu protesta akcijas, kurās pirmdien piedalījušies aptuveni 500 000 cilvēku – gan esošā prezidenta Moduro pretinieki, gan arī atbalstītāji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm