tv3.lv

ASV lielveikalos Covid‑19 dēļ šogad izpaliks tradicionālā sēdēšana klēpī Ziemassvētku vecītim

Veikalos visā pasaulē ap šo laiku parādās Ziemassvētku rotājumi, eglītes, lampiņas, jo īpaši Amerikas Savienotajās Valstīs – Ziemassvētku vecīši, taču šogad Covid-19 dēļ tajos ieviesti stingrāki noteikumi un arī svētku dāvanu vēlmes nevarēs pastāstīt, sēžot klēpī Ziemassvētku vecītim, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

2020. gada 17. novembrī 8:00

Lielveikalu Ziemassvētku vecīši ASV ir izplatīta tradīcija – ar viņiem var nofotografēties un, protams, arī pačukstēt, kādu dāvanu vēlētos redzēt zem eglītes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šī aktivitāte gan nav izņēmums, runājot par Covid-19 ierobežojumiem – sejas maskas, vairogi, arī stikla sienas redzamas arī šeit, aizsedzot sirmās bārdas un sarkanos degunus.

Kādā Konektikutas lielveikalā veikala vadība darījusi visu iespējamo, lai bērniem nerastos vēlme iekāpt vecītim klēpī – dekorācijas un dāvanas abās pusēs, stikla siena priekšā… Bildes gan var uzņemt, tam arī īpaša sēdvieta. Tāpat arī stikls ir īpašs – tas nerada atspīdumu, tādēļ sanāk jaukas bildes, arī izmantojot zibspuldzi.

Ziemassvētku vecītis Konektikutā

“Pieredze ar svētkiem šogad būs citāda, protams, traucē stikla siena. Nevar tik labi sadzirdēt bērnu vēlmes, ņemot vērā, ka mazie jau tā runā visai klusi. Tomēr, ja runājam par ierobežojumiem, šeit visi labi paveic savu darbu un ietur distanci.”

Šogad Ņujorkā arī atcelta ierasti vērienīgākā viesošanās pie Ziemassvētku vecīša – parasti MACY’s veikalos satikt svētku vēstnešus un iegādāties rotājumus ierodas ceturtdaļmiljons cilvēku – šāda tradīcija nepārtraukti turpinājās 159 gadus. Šogad pasākums būs virtuāls.

MACY’s no 27. novembra līdz 24. decembrim piedāvā virtuālu piedzīvojumu mājās, kura sākumā elfi bērnus izved cauri svētku ciematam un beigās var virtuāli satikt Ziemassvētku vecīti. Pēc tam var kopīgi uzņemt bildi, kuru uzreiz var lejupielādēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm