tv3.lv

ASV cīnās ar arktisko aukstuma vilni; vismaz septiņi bojāgājušie

Milzu aukstums paralizējis dzīvi Amerikas Savienoto Valstu vidienes lielajās pilsētās, termometra stabiņam slīdot krietni zem -30 grādiem, bet vējam stindzinošo salu padarot divtik spēcīgu.

Tā dēvētā “polārā virpuļa” parādība izrādījusies arī nāvējoša vismaz septiņiem cilvēkiem.

Teju 90 miljonu amerikāņu sasniegs aukstums zem -17 grādiem. Viskonsinā, Mičiganā un Ilinoisā izsludināts ārkārtas stāvoklis, kā arī parasti daudz siltākajos dienvidu štatos Alabamā un Misisipi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aukstuma dēļ slēgts simtiem skolu un atcelti tūkstošiem avioreisu, kā arī desmitiem vilcienu reisu, galvenokārt no un uz Čikāgu, kur tiek brīdināts par iespējamu spēcīgāko salu vēsturē.

Kopumā desmit štatos daļēji traucēta pasta piegāde, ņemot vērā draudus, kas pastāv, pastniekiem pārāk ilgi uzturoties ārpus telpām. Čikāgā arī apturēta dažādu dzērienu, arī alus piegāde no darītavām, ņemot vērā, ka šķidrumi brauciena laikā, visticamāk, sasaltu. Arī lauksaimnieki ir noraizējušies par savu mājlopu drošību – daudzi pēdējā brīža centienos mēģina nosiltināt ēkas, vai pavadīt visu laiku ar dzīvniekiem, uzturot telpās siltumu.

Čikāgā slēgtas ne tikai daudzas valdības institūcijas un muzeji, bet arī kafejnīcas un pilsētas simboli – Čikāgas picu bāri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm