ASV bumbvedēji virs Baltijas jūras pirmdien kājās sacēluši Krievijas iznīcinātāju vienību

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka Krievijas kaujas lidmašīna “Su-35” pirmdien tika pacelta virs Baltijas jūras, kad divi ASV stratēģiskie bumbvedēji “B-52H” lidojuši Krievijas robežas virzienā. Krievu iznīcinātājs pavadījis amerikāņus līdz Igaunijas gaisa telpai.

Kā informē Polijas Aizsardzības ministrijā, abus ASV bumbvedējus lidojumā virs Baltijas jūras kādu brīdi eskortēja Polijas “F-16”. Visticamāk, Krievijas “Su-35” pārtvēra bumbvedējus pēc tam, kad poļi jau atgriezās bāzē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Varšavā informē, ka lidojums bijis daļa no militārajām mācībām, uzsverot, ka tas ir svarīgs elements NATO austrumu flanga drošības nodrošināšanā.

Militāro analītiķu vērtējumā, ASV bumbvedēju lidojumi virs Baltijas jūras ir atbilde uz pastiprinātajām Krievijas provokācijām reģionā.

Kā norādījusi Krievijas Aizsardzības ministrija, tās kaujas lidmašīna “Su-35” tika pacelta virs Baltijas jūras pēc tam, kad divi ASV stratēģiskie bumbvedēji lidoja Krievijas robežas virzienā, bet iznīcinātājs atgriezies bāzē pēc tam, kad ASV lidmašīnas atkāpās no Krievijas teritorijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“2023. gada 20. martā Rietumu kara apgabala dežurējošo pretgaisa aizsardzības spēku radari virs Baltijas jūras konstatēja divus gaisa mērķus, kas lidoja Krievijas Federācijas valsts robežas virzienā,” informē ministrija. “Su-35” pacelts gaisā, lai novērstu ASV lidmašīnu “valsts robežas pārkāpumu”. Maskava arī uzsver, ka Krievijas robežas pārkāpums netika pieļauts.

Uz iepriekšējo lidojumu nebija šādas reakcijas

Jāatgādina, ka arī 11. martā ASV gaisa spēku stratēģiskais bumbvedējs “B-52” lidoja gar Krievijas ziemeļrietumu robežām aptuveni 200 kilometru attālumā no Sanktpēterburgas. Taču tobrīd Krievijas spēki nereaģēja ar iznīcinātāja pacelšanu gaisā.

ASV bumbvedējs Polijas iznīcinātāju pavadībā lidoja virs Baltijas jūras, bet  Igaunijas Hījumā salas rajonā pagriezās Sanktpēterburgas virzienā līdz mainīja kursu un pēc tam lidoja pār Baltijas valstīm.

Krievijas militāristi pēc 11. marta gadījuma pašmāju medijos skaidroja, ka pretgaisa aizsardzības dežūrspēki reaģētu, ja “B-52” būtu pielidojis “kritiski tuvu robežām”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievu iznīcinātāji Eiropas gaisa telpā

Jāpiebilst, ka Krievijas militārās lidmašīnas arī pēdējā laikā ir pārkāpušas Eiropas valstu gaisa telpu. Piemēram, kā 11. martā vēsta “The Irish Times”, Krievijas bumbvedēji jau otro reizi dažu dienu laikā ielido Īrijas gaisa telpā. Tika izsaukti Lielbritānijas iznīcinātāji, lai pārtvertu krievu lidmašīnu pie Īrijas rietumu krastiem.

Incidents virs Melnās jūras

“Tv3.lv” jau ziņoja, ka 14. martā Melnajā jūrā pēc sadursmes ar Krievijas iznīcinātāju “Su-27” starptautiskajā gaisa telpā netālu no Krievijas anektētās Ukrainas teritorijas avarēja ASV novērošanas drons “MQ-9 Reaper”.

Šis bija pirmais šāds incidents starp Vašingtonu un Maskavu, kopš Maskava 2022. gada februārī sāka iebrukumu Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vašingtona paziņoja, ka nav zināms, vai Krievijas piloti bija tīši izraisījuši drona avāriju, vai arī pie vainas bija viņu riskantie manevri amerikāņu izlūkošanas lidaparāta tuvumā.

Tikmēr Krievijā abiem incidentā iesaistītajiem pilotiem pagājušajā piektdienā pasniedza valsts apbalvojumus. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu uzslavēja viņu veikumu, novēršot drona ielidojumu teritorijā netālu no Krimas, kurai Maskava ir liegusi piekļuvi.

Maskava arī solījusi atbildēt uz visām šāda veida “provokācijām” arī turpmāk. Savukārt Vašingtona paudusi apņēmību turpināt lidojumus virs Melnās jūras starptautiskajā gaisa telpā.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm