tv3.lv

ASV ar Covid‑19 mirušo skaits pārsniedz pusmiljonu

ASV ar Covid-19 mirušo skaits kopš pandēmijas sākuma ir pārsniedzis pusmiljonu, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes pirmdien publicēti dati.

2021. gada 23. februārī 9:58

Ar Covid-19 mirušo skaits ASV pirmdien pieauga līdz 500 071 cilvēkam. Tas ir divreiz lielāks nekā Brazīlijā, kura ir otrajā vietā pasaulē pēc Covid-19 upuru skaita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar Covid-19 mirušo skaits ASV janvāra vidū bija pārsniedzis 400 000 robežu.

Jaunu inficēšanās gadījumu skaits tagad samazinās, bet nāves gadījumu skaits turpina pieaugt. Ar jauno koronavīrusu inficējušos skaits ASV pārsniedzis 28 miljonus.

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien ceremonijā Baltajā namā pieminēja ar Covid-19 mirušo pusmiljonu amerikāņu, kā arī lika nolaist karogus pusmastā pie Baltā nama un federālajām ēkām, kā arī pie ASV vēstniecībām visā pasaulē.

Ceremonijā, kurā aizgājēji tika pieminēti ar klusuma brīdi un 500 sveču iedegšanu pie Baltā nama, piedalījās Baidens ar kundzi Džilu un viceprezidente Kamala Harisa ar vīru Dagu Emhofu.

“Es zinu, kā tas ir,” Baidens teica televīzijas uzrunā, atsaucoties uz savas ģimenes traģēdijām.

“Es aicinu visus amerikāņus pieminēt tos, kurus esam zaudējuši (..) Es arī aicinu mūs rīkoties, saglabāt modrību, turpināt sociālu distancēšanos, valkāt maskas, vakcinēties.”

“Mēs kā nācija nevaram un nedrīkstam ļaut tam turpināties. Mums jācīnās pret to kopā kā vienai tautai, kā Amerikas Savienotajām Valstīm.”

Baidens ir brīdinājis, ka ar Covid-19 mirušo skaits ASV var būtiski pārsniegt 600 000.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm