tv3.lv

“AstraZeneca” otrajā ceturksnī varētu ES piegādāt mazāk nekā 50% no solītajām Covid‑19 vakcīnas devām

Uzņēmums “AstraZeneca”, domājams, piegādās mazāk nekā 50% no Covid-19 vakcīnas devām, ko saskaņā ar līgumu solījis piegādāt Eiropas Savienībai (ES) otrajā ceturksnī, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz ziņu aģentūru “Reuters”, kurai to otrdien atklājusi kāda ES amatpersona.

2021. gada 23. februārī 23:20

Gaidāmais iztrūkums, par kuru iepriekš nebija ziņots, nāk pēc liela samazinājuma vakcīnu devu piegādēs pirmajā ceturksnī un var apgrūtināt Eiropas Komisiju (EK) sasniegt savu mērķi līdz vasaras beigām vakcinēt pret jauno koronavīrusu 70% no pieaugušajiem ES.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ES amatpersona, kas iesaistīta sarunās ar “AstraZeneca”, sacīja, ka uzņēmums darījis zināmu, ka otrajā ceturksnī piegādās mazāk nekā 90 miljonus devu.

Saskaņā ar “AstraZeneca” un ES līgumu uzņēmums apņēmies piegādāt ES otrajā ceturksnī 180 miljonus devu.

“Tā kā mēs neticami smagi strādājam, lai palielinātu mūsu ES piegādes ķēdes produktivitāti, un darām visu iespējamo, lai izmantotu mūsu globālo piegādes ķēdi, mēs ceram, ka ar savām piegādēm spēsim pietuvināties iepriekšējā iepirkuma līguma nosacījumiem,” paziņoja “AstraZeneca” preses pārstāvis, bet atteicās komentēt konkrētus skaitļus.

EK, kas koordinē sarunas ar vakcīnu ražotājiem, arī atteicās komentēt skaitļus.

ES amatpersona “Reuters” apstiprināja, ka “AstraZeneca” plāno piegādāt ES aptuveni 40 miljonus devu pirmajā ceturksnī, lai gan bija solījusi piegādāt 90 miljonus devu.

“AstraZeneca” janvārī brīdināja ES, ka nespēs piegādāt visas pirmajā ceturksnī solītās vakcīnas devas, jo radušās problēmas vakcīnas ražotnē Beļģijā.

Uzņēmumam bija arī jāpiegādā 30 miljoni devu 2020.gada pēdējā ceturksnī, bet tas nepiegādāja neko, jo “AstraZeneca” vakcīna ES vēl nebija apstiprināta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, “AstraZeneca” varētu līdz jūnija beigām piegādāt ES aptuveni 130 miljonus devu, lai gan bija solījusi šajā periodā piegādāt 300 miljonus devu.

“AstraZeneca” vakcīna lietošanai ES tika apstiprināta janvāra beigās.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm