tv3.lv

Asanžam atļauj pārsūdzēt lēmumu par viņa izdošanu ASV

Vietnes “WikiLeaks” dibinātājam Džūljenam Asanžam pirmdien dota atļauja pārsūdzēt tiesā lēmumu par viņa izdošanu ASV.

24. janvārī 14:59

Vašingtona vēlas tiesāt 50 gadus veco Asanžu par ASV pretspiegošanas likumu pārkāpumu saistībā ar 2010.gadā “WikiLeaks” publicētajiem tūkstošiem nopludināto militāro un diplomātisko dokumentu. Atbilstoši šīm apsūdzībām Asanžam draud 175 gadu cietumsods.

Londonas apelāciju tiesa decembrī atcēla zemākās instances lēmumu, ka Asanža garīgā veselība esot pārāk trausla, lai stātos ASV tiesas priekšā, un atļāva Asanža izdošanu ASV.

Asanža advokāti apstrīdēja šo lēmumu, apgalvojot, ka valsts Augstākajai tiesai būtu jālemj par “sabiedrībai svarīgiem tiesību jautājumiem”.

Tiesneši Īens Bērnets un Timotijs Holrojds šodien paziņoja, ka Asanžam ir tiesības vērsties Augstākajā tiesā, kas izlems, vai izskatīt viņa apelācijas sūdzību.

Asanža atbalstītāji, kas bija sapulcējušies pie tiesas nama, pauda prieku un atvieglojumu par šo lēmumu.

Austrālijas pilsonis Asanžs septiņus gadus slēpās Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tika turēts aizdomās par savu līdzstrādnieču izvarošanu. 2019. gada novembrī Zviedrijas prokuratūra beidza izmeklēšanu šajā lietā.

2019.gada aprīlī Asanžs no vēstniecības tika izlikts, un Lielbritānijas policija viņu aizturēja. Lielbritānijas tiesa piesprieda viņam 50 nedēļu cietumsodu par atbrīvošanas nosacījumu pārkāpšanu 2012. gadā. Pēc soda izciešanas viņš tika paturēts Belmāršas cietumā, kamēr tiek izskatīta ASV prasība viņu izdot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm