Arī Polijas pierobežā Minskas atbalstīts migrantu pieplūdums

Trauksmes zvani par nelegālo migrāciju dimd ne tikai uz Latvijas un Lietuvas robežas, bet arī Polijā, kur pēdējās dienās aizturēti vairāk nekā 350 robežpārkāpēju, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 10. augustā 20:20

Migrācijas hibrīdkarš izpleties un vairs neskar Lietuvas robežu vien. Latvija jau paziņojusi par ārkārtējās situācijas ieviešanu pierobežā, līdzīgi kā iepriekš – mūsu kaimiņi. Šobrīd Lietuvas aktivitātes izvērtušās veiksmīgas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau četras diennaktis Lietuvā nav reģistrēts neviens aizturētais nelegālais migrants – pienāk ziņas vien par atraidītajiem. Nav arī pielietots spēks vai ieroči. Lietuva liek lietā aktīvākas patruļas un audiopaziņojumus vairākās valodās, kas brīdina, ka Lietuvai jāmet līkums – migranti tiek atraidīti.

Polija pievienojas Baltijas valstu vēstījumam, ka migrantu plūsmu organizē un atbalsta Lukašenko režīms, galvenokārt atbildot dažādām aktivitātēm demokrātiskās kustības aizstāvībai.

Piemēram, Lietuvai – par Svjatlanas Cihanouskas un citu opozicionāru nodrošināšanu ar drošu patvērumu trimdā.

To izteikti varēja noprast arī Aleksandra Lukašenko vakardienas, 9. augusta, “maratonam līdzīgajā” deviņu stundu preses konferencē, kurā viņš pauda neskaidras apsūdzības Viļņas virzienā.

Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievijas pašpasludinātais līderis

“Ja Lietuva nenomierināsies pierobežā, viņi to visu dabūs sev atpakaļ sejā, pilnā apmērā. Viņi uz robežas veic apzinātas darbības un pārbauda manu pacietību. Un mēs līdz šim esam pacietīgi. Esat redzējuši, kā viņi atstāj ieslēgtu robežsardzes auto un aicina migrantus uz savu pusi? Mēs to nofilmējām.”

Savukārt pret Poliju, līdztekus citām nesaskaņām, režīms vēršas pēc nesenā Varšavas lēmuma dot patvērumu Baltkrievijas olimpietei Kristīnai Cimanouskai, kura izvairījās no piespiedu aizvešanas uz Minsku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņa to pati nebūtu paveikusi, ja ar viņu netiktu manipulēts. Tokijā viņa sazinājās ar saviem draugiem Polijā. Viņi teica, lai pēc ierašanās lidostā viņa taisnā ceļā dodas pie Japānas policijas un kliedz, ka vīrieši, kuri viņu atveda, ir no drošības dienesta,” tā Baltkrievijas pašpasludinātais līderis.

Starp citu, Cimanouska šodien, 10. augustā, pievienojusies ORLEN sporta komandai Polijā un saņems atbalstu turpināt gaitas profesionālajā sportā.

Eiropas Savienība ārkārtas video sanāksmē pēc nedēļas plāno spriest par Baltkrievijas robežu un problēmām uz tās, kuras neslēpti rada Minska. Piedalīsies arī “Frontex” un “Eiropols”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm