Apvienotajā Karalistē veido pasaulē pirmo ostu droniem

Apvienotā Karaliste gatavojas kļūt par pirmo valsti, kurā tiks uzbūvēta droniem paredzēta osta – projektu atbalsta britu valdība, tam piešķirot līdzfinansējumu, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

2021. gada 29. janvārī 8:00

Tā varētu šķist zinātniskā fantastika, tomēr jau dažu mēnešu laikā kļūs par realitāti. Apvienotajā Karalistē Birmingemas tuvumā top osta, kas būs paredzēta attālināti pilotējamajiem gaisa kuģiem jeb droniem. Runa ir par liela izmēra lidaparātiem, kas līdzinās helikopteriem un ir paredzēti kravu un pasažieru pārvadājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmumā, kas īsteno projektu, norāda, ka lidmašīnām ir lidostas, vilcieniem – dzelzceļa stacijas, automašīnām izbūvēti ceļi un infrastruktūra būs vajadzīga arī droniem.

Par perspektīvu šo projektu atzinusi arī britu valdība, jo atvēlējusi 1,2 miljonus britu mārciņu, kas ir aptuveni puse projekta īstenošanai nepieciešamās naudas.

Dronu ostu plānots pabeigt 2021. gada novembrī. Tikmēr turpinās darbs arī pie lielizmēra dronu attīstīšanas. Tie pagaidām vēl tikai top, un tiek prognozēts, ka lidojumiem tos varētu sertificēt 2023. gadā. Tāpat vēl tikai tiek veidoti gaisa koridori, kas būs īpaši atvēlēti droniem, lai tie varētu droši pārvietoties.

Uzņēmumam, kas veido dronu ostu, ieceres ir ambiciozas. Nākamo piecu gadu laikā tas plāno uzbūvēt vairāk nekā 200 šādu ostu visā pasaulē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm