Apvienotajā Karalistē uzliesmojusi putnu gripa

Apvienotajā Karalistē šogad piedzīvots putnu gripas uzliesmojums, tāpēc jau nācies likvidēt miljoniem mājputnu.

2022. gada 1. decembrī 13:00

Londonas ziemeļaustrumu mitrāji ir mājvieta gulbjiem, pīlēm, zosīm un dažādām citām putnu sugām. Lai gan šī ir idilliska un šķietami mierīga vide, savvaļas putni nav drošībā, jo Apvienotajā Karalistē ir uzliesmojusi putnu gripa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai censtos ierobežot slimības izplatību, kopš novembra sākuma britu varasiestādes likušas visus mājputnus un pārējos putnus, kas dzīvo nebrīvē, turēt telpās. Tas tāpēc, ka jau vairākos desmitos saimniecību visā Anglijā atklāta putnu gripa. Kā norāda speciālisti, risks, ka varētu saslimt cilvēki, ir zems, tomēr ciešā saskarsmē ar inficētiem putniem, jāievēro piesardzības pasākumi.

Slimības straujā izplatība apdraud arī savvaļas putnus. Un vides ekspertiem ir bažas, ka nākamajos mēnešos situācija var pasliktināties, jo nekas neliecina, ka putnu gripas izplatība mazinātos. Turklāt, turpinot pārvietoties gājputniem, inficēšanās risks palielinās.

Tāpēc valdība tiek mudināta pievērst lielāku uzmanību tam, lai dabas aizsardzības speciālistiem palīdzētu labāk uzraudzīt un dokumentēt slimības uzliesmojumu, un rast risinājumus putnu koloniju atjaunošanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm