Aptauja: Inflācijas dēļ katrs otrais šoferis plāno atlikt ar auto saistītus izdevumus

Inflācijas un cenu kāpuma rezultātā katrs otrais Latvijas autovadītājs plāno atlikt ar automašīnu saistītus izdevumus, noskaidrots “Citadele Leasing” oktobrī veiktajā iedzīvotāju aptaujā.

2022. gada 13. novembrī 14:41

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka ar vairāku izdevumu ierobežošanu, piemēram, automazgātavas pakalpojumu, profesionāla salona tīrīšanu, auto aksesuāru iegādi, ir iespējams samazināt izmaksas, tomēr ir vairāki auto apkopes darbi, kurus, veicot savlaicīgi, var izvairīties no neparedzētas un dārgas servisa apmeklēšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus “Citadele Leasing” pārstāvji aicina iedzīvotājus sagatavot auto ziemai laikus, tostarp arī pārbaudot, vai vējstiklu slotiņas nav nolietojušās, ielejot ziemas vējstiklu šķidrumu, pārbaudot sprauslas, kā arī ielejot ziemas dzesēšanas šķidrumu. Tāpat ieteicams pārbaudīt automašīnas akumulatoru, jo tā mūžs ir vidēji četri gadi.

“Citadele Leasing” vadītājs Latvijā Pēteris Plaudis skaidro, ka “uzturēt auto labā kārtībā ir ne tikai nepieciešams drošības dēļ, bet tas palīdzēs arī ietaupīt ilgtermiņā, jo tik bieži nebūs nepieciešami nopietni remontdarbi. Ziema prasa īpašu uzmanību, jo auto ietekmē vairāki nelabvēlīgie faktori – sniegs, ledus, sāls, auto slīdēšana un biežāki negadījumi.”

Plaudis piebilst – skaidrs, ka ne visas situācijas iespējams paredzēt, tomēr diezgan lielu daļu no izdevumiem un negadījumiem var novērst, iepriekš parūpējoties par savu auto.

Aptauju veica banka “Citadele” kopā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, tiešsaistē aptaujājot 1008 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

“Citadele Leasing” ir “Citadele” grupas uzņēmums ar filiālēm Igaunijā un Lietuvā, kas Baltijas privātpersonām un uzņēmumiem piedāvā pilnu līzinga pakalpojuma klāstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm